1. Новини Закарпаття
  2. >

Гострий перець для закарпатців: Пекуча приправа чи панацея від багатьох хвороб

16.03.2016 18:01 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Роль цієї пекучої приправи на закарпатському столі важко переоцінити.Проте в гострому червоному перці містяться алкалоїди, які можуть принести не тільки користь, але і шкоду нашому організму.

Роль цієї пекучої приправи на закарпатському столі важко переоцінити.Проте  в гострому червоному перці містяться алкалоїди, які можуть принести не тільки користь, але і шкоду нашому організму.

У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, яка ж головна користь і можлива шкода від вживання в їжу пекучого перцю.

На Закарпатті гострий перчик майже в кожній родині застосовують повсякчас: при приготуванні м’яса, супів, гуляшів та багатьох інших різноманітних традиційних страв чи, навіть, просто в якості самостійної закуски.

Чого більше – користі або шкоди

У той же час, пекучий червоний перець може завдати шкоди тим людям, які страждають від підвищеної кислотності шлунка, захворюваннями печінки, кишечника, при виразковій хворобі, гастриті та цукровому діабеті. У цих випадках у шлунку може розвинутися відчуття тяжкості та процес травлення буде проходити набагато важче. Може статися подразнення слизової шлунка і погіршення самопочуття. 

Однак, фахівцями вже неодноразово була доведена користь червоного перцю для кишечника. Тому, якщо у вас немає хвороб шлунка, для нього буде набагато комфортніше і ефективніше справлятися з перетравленням їжі в поєднанні з цією приправою. Пов’язано це з тим, що кишечник є осередком великої кількості бактерій з якими бореться гострий червоний перець. Також вам не доведеться перейматися про зайві калорії, оскільки пекучий перчик, свіжий чи мелений, знижують їх кількість вдвічі.Варто зазначити, що вживання у їжу перцю - це сприятливий вплив на шлунок і процеси травлення в цілому. При цьому, солодкий болгарський перець не є таким надійним помічником у травленні важкої їжі, як його пекучий побратим.

А для того, щоб кишечник працював повноцінно, без запорів, розладів і коліків можна просто додати в раціон невеликий шматочок м’яса, приправлений перцем. Навіть якщо ви не є шанувальником м’ясних продуктів, то застосовуйте гострий мелений перець для приготування гарнірів, особливо овочевих. Включайте солодкий і гіркий перчик в свій повсякденний раціон. Ясна річ, що їсти його в чистому вигляді досить непросто, тому рекомендується вживати його нарізаним, в якості приправи до різних страв.

Проте, не слід вважати, що усі ваші проблеми вирішить застосування пекучої приправки. Слід повсякчас дотримуватися не тільки принципів харчування, але також підтримувати фізичну активність, розпорядок дня та дотримуватись рекомендацій вашого лікаря.

Основні корисні характеристики

Крім процесів травлення, користь червоного перцю для людського організму на цьому не закінчується. Серед інших властивостей можна виділити наступні:
 - насичення крові та участь у кровотворних процесах;
 - прямий вплив на якість і ріст волосся, а також здоров’я нігтів;
 - участь червоного перцю в обмінних процесах в якості малокалорійного продукту;
 - відновлення потенції у чоловіків і лікування сексуальних розладів.


Користь від прийому перцю в їжу може стосуватися не тільки чоловіків, але і жінок.

Вважається, що мелений продукт сприяє нормалізації нерегулярного менструального циклу. Це пов’язано з емоційною втомою та стресами сучасного життя. У таких випадках, щоб відновити роботу яєчників, рекомендується додавати в свій раціон солодкий або гострий перець. Вже після тижня застосування можна помітити позитивні зміни на емоційному і фізичному рівні.

Гострий продукт ефективно сприяє здоровому росту волосся, живить нігті та коріння волосся. З цієї причини гіркий перець входить до складу багатьох засобів народної медицини. Його рекомендують тим пацієнтам, які скаржаться на слабкість нігтьових пластин або ламкість волосся.

Як відомо, гострий перець грає роль однієї з приправ на кухні. Так, з одного боку, він надає пікантності смаку маринадам, жирним наваристим супам і м’ясним стравам, але ж давно відомо про те, як червоний перчик здатний перемогти шкоду від багатьох недуг.

Перець  зміцнює імунітет і допомагає в боротьбі з вірусними захворюваннями, наприклад, при ангіні або грипі. Помічено, що мелений гострий продукт покращує самопочуття і кровообіг при бронхіальній астмі. Доведена користь червоного перцю для тих пацієнтів, які борються із зайвою вагою. Адже обмін речовин в організмі прискорюється завдяки швидкому розщепленню жирових клітин.

Слід також додати, що болгарський червоний пекучий перець допомагає нам вивести накопичені в товстій кишці токсини. Своєю гостротою смаку цей овоч зобов’язаний унікальній речовині – капсаіцину. Чим більше даної речовини включає в себе червоний перчик, тим він буде більш пекучим і гострим.

Що стосується інших речовин, користь від яких для організму буде однозначною, то в цьому овочі ховається величезна кількість вітаміну С. Крім того, перець багатий магнієм, залізом, цинком, натрієм, кальцієм, фосфором і калієм. Солодкий червоний перчик містить каротиноїди, капсорубин і жирні олії. І це при тому, що калорійність цього продукту складає всього-навсього 40 кілокалорій.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська