1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Масова імунізація дітей на Закарпатті придушила розсадник поліомієліту – фахівці

294
Суспільство Закарпаття

Масова імунізація дітей від поліомієліту, про яку оголосили в Міністерстві охорони здоров'я України в листопаді минулого року, наближається до завершення.

Масова імунізація дітей на Закарпатті придушила розсадник поліомієліту –  фахівці

Чиновники звітують, що вакцинували три чверті дітей. Це питання можна вважати закритим, а от вакцин від інших хвороб катастрофічно бракує. 

У торішному місці спалаху поліомієліту, Закарпатті, навіть більше, проте з'явилися проблеми з іншими вакцинами. З Радванки, де компактно проживають роми, після спалаху поліомієліту чотири місяці тому розпочалася повальна вакцинація дітей Закарпаття,інформує 7 днів посилаючись на ТСН.

До регіону завезли стільки вакцини, що вистачить збільшити показники щеплень до 95%, кажуть медики. Свої наповнені вакциною холодильники демонструють спецпредставникам Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЮНІСЕФ та українським чиновникам. Вони в Ужгороді стежать, як на Закарпатті долають хворобу. Коли чиновники йдуть, рядові лікарі починають жалітися, адже, поки цілою країною боролися з поліомієлітом, усі інші вакцини вже давно закінчилися.

За словами Світлани Ковтюк, медсестри Ужгородської дитячої амбулаторії, раніше в закладі було три холодильники, повністю наповнених препаратами для щеплення. Наразі буде одного забагато. Чиновники МОЗ про проблему з вакцинами знають і радять почекати. Мовляв, нині все закуповується, тому скоро холодильники в лікарнях будуть наповнені різними вакцинами, які закуплять українцям іноземці.

"Процес забезпечення іншими вакцинами триває. Він на завершальній стадії. Всі необхідні вакцини скоро будуть доступні, і звичайна імунізація дітей буде продовжуватися", - повідомила Рафа Азіз, представник ЮНІСЕФ в Україні.

Масова імунізація дітей на Закарпатті таки придушила розсадник поліомієліту, кажуть фахівці. Проте дикий штам вірусу все ще циркулює планетою, тому, твердять чиновники, і потрібне щеплення. "Дехто інколи чекає: у нас виникає спалах, коли є сотні захворілих. Ми не можемо цього допустити", - зазначив Сергій Платов, заступник директора Департаменту громадського здоров'я МОЗ України. Тим часом двоє закарпатських дітей, у яких виявили дику форму мутованого поліомієліту, одужують. За статистикою, один носій вірусу поліомієліту може інфікувати за раз до 200 дітей. Врятувати від цього можуть лише дві рожеві краплі вакцини. В українських лікарнях вони є.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber