1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В мережі показали унікальне відео останніх років життя вузькоколійки на Тячівщині / ВІДЕО

21.02.2016 12:36 0 Суспільство

Унікальне відео: життя гірської вузькоколійки Усть-Чорна за рік до смерті.

Побудована вона була в 1903 році, відзначили на порталі Закарпаття. На 1998 р. спостерігалася наступна картина: потяги, що відправляються з Тересви зранку і ввечері, на станції Усть-Турбат розділялися, і їхні частини йшли на станції Лопухів (і вище) і Турбат. Потяги складалися з 2-х локомотивів, декількох вагончиків і декількох платформ із пристосуваннями для закріплення колод. Крім цих потягів, на лінії існував неупорядкований рух лісовозів, дрезин невідомої приналежності і приватних платформ, що завозилися нагору на тому самому потязі лежачими на лісовозних платформах, а далі заганялись на бокові гілочки хазяїнами. Униз вони могли спускатися своїм ходом.

На всіх станціях існували станційні будівлі з персоналом.

У занепад вузькоколійка прийшла в 1999 р. під час сильної повені. Були знесені багато мостів, і відновлювати їх ніхто не став. У серпні 2003 р. у районі колишньої ст. Пляйська зберігалися стрілки біля уцілілих мостів і кілька відгалужень у верхів'я рік. Прямо по рейках, утоптаним у землю, їздили «Урали»-лісовози.

Остаточне розбирання було проведено в 2003 р. У лютому 2004 р. ніяких слідів рухомого складу в Тересві вже не було. Збереглися лише 7-метрова ділянка колії в місці перетинання з автомобільною трасою, частково під асфальтом, і залишки шпал, що лежать уздовж вулиці. Депо з оригінальною водонапірною баштою збереглося в кращому вигляді (використовується під склад).

Закрита в 1999 р. До 2001 р. цілком зруйнована.

Читайте на ГК:На Закарпатті горів "володар кілець": що відомо
Читайте на ГК:У Тячеві школи та садочки перевели на дистанційне навчання
Читайте на ГК:На Тячівщині закривають освітні заклади та ДНЗ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...