1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгородському університеті обговорили ситуацію з корупцією в Закарпатті

14.02.2016 20:58 Суспільство

11 лютого в малій залі засідань Вченої ради відбулася презентація й публічна дискусія на тему «Стан корупції в Україні». Під час зустрічі обговорили результати соціологічного дослідження щодо корупції

11 лютого в малій залі засідань Вченої ради відбулася презентація й публічна дискусія на тему «Стан корупції в Україні». Під час зустрічі обговорили результати соціологічного дослідження щодо корупції

Захід ініціював Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) спільно з міжнародною організацією «Pact» в Україні та Громадянською мережею «ОПОРА».

Вікторія Захожа, заступник директора КМІС, представила порівняльний статистичний аналіз даних 2007, 2009, 2011 та 2015 років, що репрезентує ситуацію в Україні та нашій області зокрема.

Статистика свідчить, що лише 30% закарпатців готові розділити відповідальність за боротьбу з корупцією. Українці вважають, що влада всіх рівнів має невелике бажання боротися з хабарництвом, тож більша частина населення дотримується думки, що в останні роки, попри сумні події у житті нашого народу, нічого не змінилося.

Найбільш корумпованими традиційно вважають судову систему, ДАІ, міліцію, прокуратуру, медицину і митну службу. Закарпатці сюди додають вищі навчальні заклади і процедуру зарахування на державну роботу.

Як свідчить статистика, випадки добровільного давання хабарів зменшилися – чи то у зв’язку з економічною ситуацією, чи то через зростання свідомості українців. Як порівняти з 2011 роком, закарпатці стали частіше шукати можливості вирішення проблем через знайомих – у спосіб «а ти знаєш, ко муй няньо?».

Сумно від того, що Закарпаття посідає позицію лідера у вимаганні хабарів. А от добровільно пропонують, проти ситуації в інших регіонах, найменше.

Представник проекту UNITER, директор Pact в Україні Роланд Ковач та старший програмний менеджер проекту UNITER Юлія Єсмуханова запропонували присутнім діалог на тему хабарництва. Пан Роланд зауважив, що не розуміє, чому закарпатці так пасивно ставляться до згаданої проблеми. Відповідь була невтішною: «Закарпатцям нічого розказувати про корупцію – вони і так усе знають».

Крім громадських активістів та представників ЗМІ, засідання відвідали суддя Закарпатського адміністративного суду Дмитро Гончолинець та представниця ГУ ДФС Марина Токар. Дійшли висновку, що «головним чинником, який спонукає держслужбовців брати хабарі, є низький рівень заробітних плат. Найбільш корумпованими є напрями, що фінансуються з держбюджету».

Ксенія Шокіна для Медіацентру УжНУ.

Читайте на ГК:Весняне диво на Закарпатті: каштани зацвіли в одному з регіонів області (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді провели екскурсію для поранених військових (ФОТО)
Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська