1. Новини Закарпаття
  2. >

Ми боремося не з русинами, а з силами, які використовують це для дестабілізації ситуації в країні – Олег Воєводін

14.02.2016 18:18 Суспільство

Минув 2015 рік, що залишиться у пам’яті краян передусім військовими діями на сході України, героїзмом найкращих синів Срібної землі, їхніми звитяжними подвигами.

Минув 2015 рік, що залишиться у пам’яті краян передусім військовими діями на сході України, героїзмом найкращих синів Срібної землі, їхніми звитяжними подвигами.

Попри це, згадуватимуться й інші події, що відбувалися власне у нашому краї – конфлікт у Мукачеві, викриття корупціонерів і хабарників, затримання контрабандистів зброї та наркотиків. Саме ці явища і є буденною роботою СБ України. Про це докладніше поговоримо з очільником Управління в Закарпатській області Олегом Воєводіним.

– Олеже Володимировичу, минуло півроку як Вас призначили на посаду начальника Управління. Чим Вам запам’ятався 2015 рік?

- Робочими моментами: напруженою діяльністю наших оперативних співробітників, слідчих, взагалі, колективу як єдиного цілого. Виявленням і викриттям злочинних груп, що спеціалізуються на контрабанді й нелегальній міграції, корупціонерів, хабарників, у тому числі, як це не прикро, й тих, хто носить погони і покликаний захищати Батьківщину в нелегкий для неї час.

– Днями активісти заблокували проїзд територією області фур з російськими номерами. Ви як очільник Управління виїжджали на місце події…

– Так. Ми разом із керівником Головного Управління Національної поліції Сергієм Князевим дійсно виїхали на місце події – у с.Нижні Ворота. Передусім, аби поспілкуватися з учасниками акції.

- На жаль, сьогодні досі актуальна для всієї України тема сепаратизму. Тож яка ситуація в області?

– Контрольована. Ми постійно аналізуємо суспільно-політичні процеси. Виявляємо поточні й можливіяризики, що можуть ускладнити ситуацію в регіоні. Попереджаємо можливі загрози національній безпеці. Зокрема, оголошуємо офіційні застереження особам, які поки ще не вчинили злочин, але близькі до цього.

– Тобто у разі вчинення протиправних дій їхні учасники…

– … притягатимуться до відповідальності відповідно до Кримінального кодексу України.

– А русинське питання?

– Так само, контролюємо ситуацію. Хочу, аби краяни чітко розуміли: ми боремося не з тими, хто ідентифікує себе русинами, а з силами, які намагаються використати цих громадян України для дестабілізації обстановки в області та державі загалом. Втягнути їх у протиправну діяльність проти основ національної безпеки.

– Наприкінці 2015-го у деяких ЗМІ з’явилася інформація, що у Сваляві співробітники Управління вручили повістку на допит чеському парламентареві. При цьому Управління звинувачувалося, в тому числі, у провокуванні міжнародного конфлікту. Що ж було насправді?

– Насправді – офіційний представник нашого Управління, діючи в рамках Закону, повідомив про виклик у якості свідків керівникам «Світового конгресу підкарпатських русинів» громадянам України В.Джугану та М.Тяску, які тривалий час мешкають у Чехії. Ми плануємо опитати цих громадян України у справі так званого прем’єр-міністра «Республіки Підкарпатська Русь» П.Гецка, яку розслідують наші слідчі.

– Ці особи відмовилися від офіційних повідомлень. Що робити далі?

– Статтею 139 Кримінально-процесуального кодексу визначені санкції за відмову прийти на виклик слідчого. Це може бути штраф або примусовий привід. Знову ж таки, законодавством України визначена процедура застосування цих санкцій, якої ми мусимо дотримуватися.

– Зрозуміло. А що зі справою П.Гецка?

– Наші слідчі з нетерпінням чекають на нього. Цьому громадянинові України, який тривалий час переховується за межами нашої держави, було заочно повідомлено про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема, 110, 109 та 111. Нагадаю, названі статті пов’язані зі злочинами проти основ нацбезпеки. У квітні 2014 року П.Гецко був оголошений у розшук.

– До речі, про боротьбу з корупцією й хабарництвом. Торік чимало ЗМІ писали про успіхи угорських правоохоронців у викритті власних співробітників, які нібито сприяли контрабанді з України або ж затримували наших громадян на протиправній діяльності…

– Я також читав про успіхи закордонних колег. Але це не означає, що ми недостатньо працюємо. Навпаки. Перед тим як затримати когось на гарячому – ми збираємо «залізобетонну» доказову базу, аби довести справу до логічного завершення та передати матеріали до суду.

– Підсумовуючи нашу бесіду, що Ви як керівник Управління очікуєте у 2016 році?

– Налаштовуємося на інтенсивну роботу. Ще не час розслаблятися.

Спілкувалася Людмила Мазур

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська