1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті ентузіасти відроджують рід буйволів / ВІДЕО

07.02.2016 11:43 0 Суспільство

На Закарпатті є декілька буйволячих ферм. Червонокнижні буйволи дають можливість закарпатцям виготовляти добре відомі у Європі сири - моцарелу та фету.

Саме на буйволів покладають надію у відродженні сиромолочної справи, відзначило Depo.Закарпаття.

Фермери-ентузіасти є у Горінчові, Кричові, Великому Бичкові, Велятині, Буштині та в Хусті, Стеблівці і все.

Буйволи ще ті ласуни. Найбільше люблять яблука і кукурудзяне борошно. Також їдять траву, свіжу чи сушену, бадилля пшениці, кукурудзи. Молоко від такої їжі стає справді смачним. Інша справа, що з’їдають вони корму дуже багато - куди більше, ніж звичайна корова. Наприклад, доросла тварина щодня потребує в середньому 4 кг зернових та 6 кг сіна. Тому людям і не вигідно тримати цих тварин.

Загалом, кліматичні умови Закарпаття підходять буйволам ідеально. Вони можуть усю зиму провести у відкритому загоні, сильні морози пересиджують у хліві. Живуть ці екзотичні тварини до 35 років.

Колись на Закарпатті буйволи жили майже в кожній хаті - особливо цінним вважали молоко цих тварин.

У Європі буйволяче молоко, завдяки особливому вітамінно-мінеральному складу та низькій калорійності, в останній час здобуло небувалу популярність. Тамтешнє керівництво активно збільшує популяцію буйволів. В усій Україні залишилося не більше дев’яносто буйволів, а маточного поголів’я ще менше - лише тридцять.

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська