1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Фестиваль гентешів у Гечі відбудеться без кривавого ритуалу

29.01.2016 13:12 Суспільство Ексклюзив

Про це повідомив Голос Карпат сільський голова Андрій Мештер.

Про це повідомив Голос Карпат сільський голова Андрій Мештер.

Різники - учасники фесту, доставлятимуть на місце проведення заходу вже розрізані туші тварин. До такого кроку організаторів спонукали виступи групи осіб, які називають себе природо- та зоозахисниками. Хоча, за словами голови села, забій свиней здійснюється суворо за європейськими нормами і стандартами з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних вимог.

“У нас є всі необхідні офіційні документи для проведення фестивалю, - каже сільський голова. – Свиней у нас вирощують та забивають згідно зі стандартами ЄС. І за 10 років існування фесту ще жодних проблем не було.”

        Голос Карпат попросив прокоментувати право на існування подібних заходів осіб, безпосередньо причетних до справи.

“Фестиваль гентешів організують в Гечі не вперше, - каже нашому кореспондентові начальник управління ветеринарної медицини в Берегівському районі Юрій Бердар. – Перед розбиранням туш робимо спеціальний огляд тварин, а відтак відбираємо зразки на ветеринарну експертизу. Здійснюємо також аналізи на трихінельоз, і тільки після цього видаємо відповідний сертифікат на використання м’яса та інших продуктів.

Загалом, нічого поганого в подібних змаганнях не бачу. Вони проводяться по-всій Європі, в тому числі - сусідній Угорщині. Особисто був на такому фесті в Дебрецені, жодних протестів не бачив і не чув про них.

Правда, в Дебрецені перед забоєм тварин застосовували спецзброю, з допомогою якої спочатку оглушали свиню, а потім дорізали її. Можливо, це трохи гуманніше…”

До слова, Андрій Мештер розповів, що в одного із спонсорів фесту є така зброя. Але вирішили відмовитись і від неї.

“Дивним вважаю акцію противників фестивалю біля Посольства Угорщини в Києві, - ділиться сільський голова. – Яке відношення до нашого свята має ця поважна дипломатична установа? До того ж кидається у вічі, що на декількох світлинах, виставлених у соціальній мережі, бачимо одні й ті ж обличчя, переважно молодих дівчат, загалом аж 5-6 осіб. Чомусь думається, що це замовна акція тих, кому дошкуляє наш фест, або ж – елементарний піар”.

Голос Карпат поцікавився думкою і професійних різників.

 “Мене дуже дивує позиція так званих зоозахисників, - каже один з них Зігмунд Барта. – Цікаво, а для чого ж тоді вирощуємо свиней? Щоб любуватися ними, чи у вітрину їх десь викласти, чи для охорони присадибної ділянки, чи для чого? Мабуть, вирощуємо на м’ясо та інші продукти. Бо ж переважна більшість населення земної кулі полюбляє посмакувати делікатесами зі свинини, такими як салтісон, гурка, шкварки, холодець тощо. Дуже інтересуюсь, чи вживають їх т. зв. природо-та зоозахисники? Може нам взагалі відмовитись від вирощування свиней, корів, курей, кроликів, індюків, качок і т.д. і т.п.?”

Нагадаємо, що фестиваль гентешів у Гечі стартує 30 січня о 8:00 годині ранку розбиранням туш, після чого з них готуватимуться різні конкурсні смаколики. У змаганні братимуть участь 14 команд, дві з яких приїхали з Угорщини і одна - Сербії. Окрім цього, свою майстерність демонструватимуть різники з Києва та Львова. На переможця чекає головний приз – тижнева поїздка на відпочинок у Грецію на 6 осіб.

Микола Горват, для Голосу Карпат

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська