1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Берегівщині відкрили першу чергу заводу механізованої переробки твердих побутових відходів / ВІДЕО / ФОТО

724
Суспільство Новини Берегова

Проект здійснюється в рамках програми прикордонного співробітництва ЄІСП і фінансувався переважно Євросоюзом.

На Берегівщині відкрили першу чергу заводу механізованої переробки твердих побутових відходів / ВІДЕО / ФОТО

Загалом на спорудження першої черги підприємства використали 11 млн. 744 тисячі гривень інвестицій та 1 млн. 486 тис. грн. з обласного бюджету. Об’єкт проектували і здійснювали його зведення фахівці “Чернівцісільмашу” під керівництвом Руслана Кухаря.

“Працюватимемо тут, поки не виконаємо повний обсяг запланованих робіт і не навчимо обслуговувати діюче обладнання місцевих жителів,” - поділився з Голосом Карпат керівник.

Введене в експлуатацію повністю вітчизняне устаткування спроможне в рік переробити 30 тисяч тонн твердих побутових відходів.

“На Україні діють лише 3 такі підприємства,- розповідає нашому виданню менеджер проекту Євген Лукша.- Яношівський завод – четвертий. Поки-що сортуємо сміття по 6 позиціях, а в перспективі можливі 16 різних варіантів.”

На відкриття з’їхалось багато поважних гостей – голови ОДА та облради Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, керівники Берегівського району та міста – Йосип Шін, Іштван Петрушка, Золтан Бабяк, депутати та голови сільських рад, очільники екологічних, санітарних, рятувальних та інших служб, партнери з Мішкольцського університету та Березького комунального та сміттєпереробного товариства з обмеженою відповідальністю с.Барабаш (Угорщина).

Після короткого ознайомлення з проектом та виконаними роботами, господарі хотіли надати слово для привітання губернатору краю Геннадію Москалю, але той запропонував спочатку оглянути виробництво, а вже потім проголошувати промови.

Присутні уважно придивлялись, як непотріб подається у спеціальну горловину, звідтіля вже перемелений поступає на контейнерну стрічку, де 16 дівчат вручну сортують придатну для переробки сировину. На виході вона потрапляє у 6 різних контейнерів, а паперова йде у прес, де стискається у тюки, обв’язується спеціальною стрічкою і вивозиться для складування.

Наочно переконавшись, що лінія функціонує майже бездоганно, голови ОДА та облради Геннадій Москаль і Михайло Рівіс привітали берегівчан з серйозним кроком до чистого довкілля.

“Забрудненість регіону сміттям – це проблема № 1 для регіону,- наголосив губернатор.- Переконались, що переважну більшість непотребу залишають за собою туристи і відпочиваючі. Яскравим свідченням цьому й цьогорічний “експорт” під час паводку сили-силенної пластикових пляшок з нашої на територію сусідніх держав.”

Губернатор підкреслив, що на даний об’єкт потрібно запросити всіх голів сільських рад, активістів територіальних громад, які не хочуть виділяти землі під подібні підприємства, влаштовують різні акції з перекриттяи доріг тощо.

Лейтмотивом інших виступаючих теж було гасло “Ми повинні залишити після себе екологічно чисте довкілля.”

Після ознайомлення з виробництвом, в яношівському готелі “Гелікон” відбувся науково-практичний семінар на тему “Впровадження ситеми розподільного збору та утилізації сміття в Берегівському районі.” Його відкрив голова районної ради Йосип Шін.

“Сьогоднішнє відкриття першої черги сміттєпереробного підприємства – знакова для всіх нас подія, - акцентував керівник.- Ми йшли до неї досить складними шляхами. Але тепер уже маємо сучасне сміттєпереробне виробництво, не треба зупинятись на досягнутому, слід іти далі.”

Менеджер проекту Євген Лукша продемонстрував на екрані, що для повноцінного функціювання заводу потрібно ввести в експлуатацію ще 4 підрозділи – полігон для непридатного для переробки сміття, майданчик для його компостування тощо. Водночас для цього потрібно віднайти нові джерела подальшого фінансування проекту. А поки-що вартує починати із запровадження роздільного збирання сміття в Берегові та інших 40 населених пунктах, що беруть участь в реалізації даної програми.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber