1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпаття долучилося до глобальної просвітницької акції "Година коду"

12.12.2015 21:24 Суспільство

У 2016 році закарпатські школярі вперше прийняли участь у всесвітній просвітницькій акції «Година коду». Про суть акції розповіли під час прес-концеренції в Ужгородському прес-клубі організатори.

У 2016 році закарпатські школярі вперше прийняли участь у всесвітній просвітницькій акції «Година коду». Про суть акції розповіли під час прес-концеренції в Ужгородському прес-клубі організатори.

Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Одногодинний курс доступний більш, як 40 мовами. Без попередніх вимог. Для всіх віком від 4 до 104. Заходи Години коду проходять по всьому світу, в т.ч.173 в Україні, повідомило mukachevo today.

Цього року до заходів Година Коду приєдналася і Ужгородська загальноосвітня школа №3 ізпоглибленим вивченням англійської мови (Ужгород) за організаційної підтримки ГО «Омега-захист» та її освітнього проекту Школа профорієнтації для дітей та підлітків TEEN LEADER

Тетяна Бутурлакіна, голова правління ГО "Омега-Захист", засновник і керівник Школи профорієнтації для дітей і підлітків TEEN LEADER, голова комісії з питань освіти, науки, культури і духовного розвитку Громадської ради при Закарпатській ОДА зауважила:

Цього року вперше наше місто завдяки спеціалізованій ЗОШ № 3 приєдналося до всесвітньої акції Година Коду. У сучасному світі саме сфера ІТ-професій, знання і навики програмування стають головною конкурентною перевагою для наших дітей. Протягом години діти зможуть навчитися кодуванню, писати програми – усе в зручній ігровій формі, доступній школярам. Все більше країн залучаються до цієї акції щороку, це флагманська ініціатива в освітянській спільноті.

За словами Т. Бутурлакіної, програма дозволяє максимально залучити технології в освітній процес у школах, а також сприяє профорієнтації.

Світлана Фесенко, директорУжгородської спеціалізованої школи №3 із поглибленим вивченням англійської мови сказала:

Для школи актуальним стоїть питання випустити дитину конкурентоспроможною у сучасному світі. У нашій школі особлива увага приділена вивченню англійською. Водночас розуміємо, що нинішній світ – світ ІТ-технологій. І ми хочемо показати учням, що вони доступні не тільки геніям, а абсолютно всім.

Вікторія Рогаченко, Event&PR менеджер, компанія "ThinkMobiles", як представник роботодавців у цій сфері, зауважила, що з 2011 року компанія реалізувала понад 400 проектів для країн Західної Європи, США, Австралії. В Ужгороді, де розташовано центральний офіс компанії, працюють понад 170 висококваліфікованих розробників, компанія запрошує фахівців з усієї України, але, звичайно, особливо очікує на співпрацю із закарпатцями. Тому, за словами В.Рогаченко, компанія сприяє освіті студентів та школярів у сфері ІТ. Так, діють курси з програмування (у майбутньому – і для школярів).

Ірина Граб, HR-менеджер компанії наголосила, що програмісти сьогодні можуть знайти високооплачувану роботу. У "ThinkMobiles" чекають на випускників вишів, а також розраховують на майбутню співпрацю з нинішніми школярами. Незабаром тут відкривають курси програмування для школярів 9-11 ласів.

Під час Години Коду в ігровій та доступній формі учні навчатимуться основам програмування та самостійно напишуть код!Такий освітній інтерактивний формат забезпечений навчальними додатками від Code.org спільно з Microsoft - у цікавих та актуальних для наших дітей інтерфейсах – «Майнкрафт/MINECRAFT Hour of Code» та «Зоряні війни/ Star Wars: Build a Galaxy with Code» та в інших не менш цікавих і захоплюючих додатках. Учні працюють у парах – так вони вчаться допомагати один одному і менше покладатись на вчителя. Таким чином вони дізнаються, що інформатика є соціальною та командною роботою.

Крім безпосередньо уроку програмування і кодування учні мають можливість побачити інформаційні відео від Code.org за участю засновника Microsoft Біла Гейтса, засновника Facebook Марка Цукерберга, зірки НБА Кріса Боша та інших видатних людей. А також почути «історії успіху» наших ужгородських представників IT-сфери, які крім того є випускниками школи,задати їм питання та дізнатися більше про можливості та кар’єрне становлення у професії програміста та про можливості і пропозиції роботодавців на локальному і глобальному ринку праці у сфері ІТ.

Читайте на ГК:Небесна варта: Ужгородський ліцей придбав FPV-дрони для 128-ї бригади (ФОТО)
Читайте на ГК:300 доларів за «допомогу» у складанні іспиту з водіння: двом закарпатцям повідомили про підозру (ФОТО)
Читайте на ГК:Запобігання корупції: на Закарпатті відбувся мобільний курс оборонного менеджменту (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська