1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

114 населених пунктів Закарпаття готові до створення в регіоні окремого угорського району, - секретар КМКС / ФОТО

12.12.2015 20:35 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У селі Яноші на Берегівщині в актовому залі готельного комплексу "Гелікон" відбулося друге засідання оновленого Об’єднання прикордонних органів самоврядування (ОПОСЗ).

Серед головних питань, що обговорювались, - запровадження адміністративної реформи в Україні і в ході її реалізації в нашому краї створення окремого угорського району з центром у Берегові.

“Зараз в регіоні та й Україні в цілому немає політичної сили, яка б завадила цьому процесу,- наголосив у виступі на зібранні народний депутат, голова обласної організації КМКС Ласло Брензович.- Ситуація, що склалася на місцях компактного проживання угорців після нещодавніх виборів, дає всі підстави для формування такої адміністративної одиниці.”

Результати листопадових виборів проаналізувала секретар КМКС, голова однойменної фракції у Берегівській міській раді Кароліна Дорчі. “Золота акція” в обласній раді нині належить представникам угорських партій. У них більшість у Берегівських районній та міській радах. По 7 депутатів мають угорці в Ужгородській районній та Чопській міській радах, 4 – в Мукачеві, по 3 – в Мукачівській та Виноградівській районних радах, 3 – в Хустській міській. За підтримки КМКС обрано 11 голів сільських органів самоврядування.

“Тому зараз наша мета – створити окремий угорський район з центром у Берегові. 114 населених пунктів краю вже готові до цього й всіляко підтримують дану пропозицію,- акцентувала депутат.- Але не лише заради досягнення політичних цілей, а насамперед – для забезпечення стабільного економічного розвитку даної територіальної громади, так і Закарпаття в цілому.”

У зв’язку з цим вже розроблено так званий план Еде Егана, тобто стратегічні напрямки господарського розквіту регіону із залученням серйозних європейських матеріальних ресурсів.

“Бо зараз триває не децентралізація, а, навпаки, концентрація влади без належної фінансової підтримки органів самоврядування на місцях,”- зазначила Кароліна Дорчі.

В обговоренні порушеної проблеми взяли участь експерт обласного “Офісу реформ” Олег Лукша, новообраний керівник Берегівської районної ради Йосип Шін, голови сільрад – Берегуйфолівської - Лайош Шютев, Малодоброньської – Балаж Ембер, Астейської – Анна Нодь, інші.

Учасників зібрання вітали щойно обраний перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, голова ОПОСЗ, мер Берегова Золтан Бабяк, Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, Головою Берегівської районної ради став керівник осередку КМКС в Закарпатській області.

Читайте на ГК:На Закарпатті вщент згорів автомобіль
Читайте на ГК:На Закарпатті жінка загинула страшною смертю: що з нею сталося
Читайте на ГК:На Берегівщині «Кухня милосердя» отримала генератор від Карітасу Сомбатхейської Дієцезії (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська