1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські роми отримуватимуть документи за спрощеною процедурою

20.11.2015 17:33 Суспільство

Тепер довідка з місця реєстрації непотрібна для того, щоб видати дитині свідоцтво про народження.

Тепер довідка з місця реєстрації непотрібна для того, щоб видати дитині свідоцтво про народження.

В Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини були представлені зміни до законодавства щодо спрощення процедури видачі ідентифікуючих документів ромам.

Про позитивні зрушення у цьому говорить представниця Міністерства юстиції Оксана Недашківська: 

«У ВРУ зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо приведення їх у відповідність з європейськими стандартами. Цей законопроект вносить зміну в ст. 13 щодо реєстрації народження дитини, а саме що реєстрація народження дитини яка досягла однорічного віку буде проводитись без довідки з місця проживання, але все ж таки з документами про народження і перебування дитини під наглядом лікувального закладу» - сказала пані Оксана.

Координаторка проектів Наталя Козир представила ініціативу юристів Благодійного фонду «Розвиток», яка має на меті зменшити перелік документів, необхідний для реєстрації дитини.

«В статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» пропонуємо реєструвати народження дитини, яка досягла однорічного віку за наявності або медичного свідоцтво про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу», – говорить Ірина Лисничка.
Вона пояснила це тим, що зазвичай, ромським жінкам важко зібрати всі довідки, адже часто матері не перебувають на обліку у лікаря.

Завідувач відділу з питань недискримінації Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – Сергій Понамарьов підсумував висловлені позиції представниці Мінюсту та співробітниць Благодійного Фонду «Розвиток»:

«Ми маємо знайти баланс. З одного боку, ми маємо встановлювати ненадмірні вимоги. З іншого – ми не можемо ставити під загрозу життя та здоров'я дитини, тобто ми маємо знати, що батьки принаймні не реєструють мертву дитину. Треба з'ясувати, чи може соціальна служба або орган піклування приходити та перевіряти, чи дитина жива».

Прес-центр Благодійного Фонду "Розвиток".

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська