1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація в Україні: сьома, восьма і дев'ята хвилі майже неминучі

15.08.2015 14:22 Суспільство ВАЖЛИВО

17 серпня завершується шоста хвиля часткової мобілізації, яка повинна стати останньою в цьому році.

17 серпня завершується шоста хвиля часткової мобілізації, яка повинна стати останньою в цьому році.

За даними Міноборони, план її проведення виконаний приблизно наполовину з-за великої кількості "ухильників". Експерти вважають, що невдача шостої хвилі пов'язана з тим, що керівництво країни не змогло сформулювати суспільству, навіщо вона потрібна, пише кореспондент "Апостроф".

Тим часом, військові не виключають проведення сьомої, восьмої та дев'ятої хвиль і навіть загальної мобілізації. Але якщо загальний заклик разом з військовим становищем може бути введений в разі широкомасштабного російського вторгнення, то проведення в майбутньому році наступних трьох хвиль часткової мобілізації при існуючій логіці комплектування Збройних сил є практично неминучим заходом.

У понеділок, 17 серпня, завершуються терміни проведення шостої хвилі часткової мобілізації до Збройних сил. За задумом військово-політичного керівництва України, ця хвиля повинна стати останньою в 2015 році. Покликані в червні-серпні військовозобов'язані повинні замінити тих, хто призивався в ході третьої черги часткову мобілізацію, яка проводилася в липні-вересні 2014 року. Відповідно, призовники четвертої та п'ятої хвиль замінювали тих, хто укомплектовувати армію і Національну гвардію протягом першої та другої хвиль мобілізації, організованих навесні і в першій половині літа 2014 року.

Днями керівництво Міноборони визнало, що шоста черга часткової мобілізації проходить з величезними проблемами. Для того, щоб виконати її плани, воєнкоми йшли на різні нетрадиційні заходи. У регіонах повістки лунали в зовсім вже несподіваних місцях: на вулицях, у супермаркетах, на прохідних підприємств, на блокпостах і навіть у громадському транспорті. Зокрема, роздача повісток на блокпостах практикувалася в Дніпропетровській та Запорізькій областях. А на Закарпатті після мукачівських подій повістки почали вручати громадянам, що потрапили під підозру в контрабанді.

Генеральний штаб не заперечував проти таких дій. Ще в червні прес-служба Генштабу пояснила, що закон не визначає, де і як повинна вручатися повістка, тому працівники військкоматів можуть вручати її будь-яким способом, що не суперечить ст. 19 Конституції України. Але винахідливість воєнкомів не принесла результатів. За лічені дні до завершення шостої хвилі мобілізації було покликане всього близько 50% від запланованої кількості військовозобов'язаних. Про це заявив заступник міністра оборони України Петро Мехед: "На сьогоднішній день ми виходимо на показник в 50% комплектації особового складу".

Проблеми шостої хвилі мобілізації директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець пояснює тим, що в сформованій ситуації суспільство просто не розуміє, навіщо вона потрібна. "Керівництво країни не змогло чітко сформулювати цілі для проведення мобілізації - ні з точки зору перспектив проведення АТО, ні з точки зору подальшої долі Донецька і Луганська. Це сильно впливає на настрої всередині суспільства і серед призовників", - пояснив "апостроф" експерт. Тим не менш, Петро Мехед вже зараз не виключає, що "залежно від ситуації може бути і сьома, і восьма, і дев'ята хвилі мобілізації", а начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Володимир Талалай недавно заявив журналістам, що за певних умов в країні можлива і повна мобілізація, коли взяти зброю в руки будуть зобов'язані всі, хто здатний його тримати.

Читайте на ГК:Скасування статусу "обмежено придатний": який "сюрприз" чекає на чоловіків
Читайте на ГК:Обмежена придатність за 40 тис. грн: член ВЛК вимагав хабара у чоловіка на Заході України
Читайте на ГК:Потепління та дощі: якою буде погода в Україні 5 квітня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська