1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Після подій у Мукачеві, українці проти вільного продажу зброї і "приватних армій" / ОПИТУВАННЯ

341

Події 11 липня в Мукачеві на Закарпатті українці розцінили як кримінальні розборки, а кожен десятий респондент нічого не чув про них.

Після подій у Мукачеві, українці проти вільного продажу зброї і "приватних армій" / ОПИТУВАННЯ

Тільки 11% підтримують існування в Україні недержавних збройних організацій, 78% респондентів виступають проти цього, свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва " та соціологічною службою Центру Разумкова.

Можливість таких об'єднань більше підтримують 18% респондентів на Західній Україні, значно менше - в інших регіонах: в Центрі (13%), на Сході (8%), на Донбасі (7%), на Півдні (6 %).

"У суспільстві встановилася досить стабільна громадська позиція, налаштована проти дозволу вільного продажу зброї громадянам (" проти "- 81,5%," за "- 11,5%)", - йдеться в результатах опитування.

Дещо більше респондентів підтримують вільний продаж зброї в Західній Україні - 16,5%, найменше - у Східній (7%). Як підкреслюють соціологи, думка населення про події в Мукачеві розділилися. Переважає точка зору, що "це були кримінальні розборки між двома групами, які не поділили контрабанду" - так вважають 40% населення. У той же час, 31% респондентів упевнені, що "Правий сектор" намагався перешкодити місцевої мафії займатися контрабандою". Про ці події нічого не знають тільки 10% населення.

Підтримка дій "Правого сектора" переважає в громадській думці Західної України (45% вважають ці дії правильними, 29% - ні). Майже діляться оцінки жителів Центрального регіону (34% схильні підтримувати ці дії, 37% - ні). В інших регіонах вважають, що в Мукачеві відбувалися кримінальні розборки між групами, які ділять контрабанду (так вважають 51% на Півдні, 48,5% на Сході і 43% на Донбасі; підтримують дії "Правого сектора", відповідно, 23%, 18 % і 28%).

Опитування проводилося з 22 по 27 липня 2015 серед 2011 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

11 липня в Мукачеві відбулася перестрілка. В результаті постраждали 14 осіб: шість співробітників міліції, троє цивільних осіб і п'ять представників "Правого сектора". За інформацією ЗМІ, озброєні люди, що представилися "Правим сектором", зайняли територію комплексу "Антарес". Їм надали опір люди з оточення народного депутата з парламентської групи "Воля народу", екс-нардепа від Партії регіонів Михайла Ланьо, який, як стверджують в "Правом секторі" виїхав за кордон. Соратники Ланьо спростовують цю заяву і стверджують, що той перебуває в Мукачеві.

У СБУ повідомили про створення оперативного штабу по запобіганню злочинних дій озброєних осіб в Мукачево, а потім, ввечері 12 липня, СБУ поставила бійцям "Правого сектора" у Мукачеві ультиматум: якщо бійці найближчим часом не складуть зброю, їх почнуть затримувати. У відомстві також пообіцяли об'єктивне і неупереджене розслідування.

У свою чергу оточені міліцією бійці "Правого сектора" озвучили свої вимоги: по-перше, має бути рішення Яроша щодо додавання зброї, по-друге, вони зажадали гарантії, що їх відправлять відразу в Київ в СБУ.

Крім того, спікер "Правого сектора" Артем Скоропадський заявив, що бійці "Правого сектора" відкрили вогонь лише у відповідь, як самозахист, а першими почала стріляти міліція, хоча в МВС спростовують це і винять саме "Правий сектор" у відкритті вогню на поразку .

Зміна голови Закарпатської ОДА, а також керівництва всіх силових відомств області, сталася після подій у Мукачевому, де сталася перестрілка між членами "Правого сектора", людей, близьких до народного депутата від групи "Воля народу" Михайла Ланьо, а також місцевих міліціонерів. Вважається, що причина конфлікту - переділ ринку контрабанди сигарет на Закарпатті: прибуток від контрабанди із Закарпаття до країн ЄС "зашкалює".

За матеріалами ZN,UA.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber