1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці зможуть отримувати важливі довідки та витяги без черг та хабарів – через Інтернет

28.07.2015 11:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпаття приєдналося до національного проекту електронного врядування.

Закарпаття приєдналося до національного проекту електронного врядування.

Відтепер закарпатці можуть через Інтернет замовити витяг про земельну ділянку. Про це у вівторок, 28 липня, повідомила в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Наталія Больбан.

«Тепер усі бажаючі можуть через спеціальний електронний сервіс замовити витяг про земельну ділянку, яка розташована в будь-якому регіоні України, а отримати витяг – в одному із 660 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні за вибором заявника. Єдиний документ, який при цьому потрібен – посвідчення особи», - повідомила Наталія Больбан.  

За словами земельників, простий та лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть для невпевнених користувачів персональних комп’ютерів. У систему інтегрована функція онлайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявку та повідомлення про готовність документу користувач отримує на свою електронну адресу. Вартість послуги складає 53 гривні.

До цього часу замовлення та отримання витягу відбувалося лише за місцем розташування земельної ділянки, що призводило до втрати часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора.

За словами Наталії Больбан, отримання витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку – найпопулярніша послуга у сфері земельних відносин. Щорічно в області за заявами громадян видається більше 11 тисяч витягів. З початку 2015 року видано вже понад 7 тисяч витягів.

Окрім того, із 20 липня закарпатцям стала доступна ще одна онлайн-послуга – державна реєстрація земельної ділянки, у випадку, якщо існує повне співпадіння меж земельної ділянки з іншою земельною ділянкою.  

Нагадаємо, офіційний лист із пропозицією співпраці ще 30 березня  цього року було направлено Василю Губалю як тодішньому керівнику Закарпатської ОДА. Про це на сторінці проекту електронного урядування iGov повідомив один із його ініціаторів Дмитро Дубілет. Проте до звільнення з посади Губаля відповіді від ОДА реформатори так і не отримали.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська