З 14 липня 2015 року розпочався коаліційний проект «Громадський моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування по забезпеченню доступу до публічної інформації в Закарпатській області».
До роботи в проекті долучилися ряд громадських організацій: Благодійний фонд «Розвиток», ГО «Народна Рада Мукачівщини», ГО «Закарпатський Громадський центр», Ромська жіноча організація «Кармеліта», ГО «Товариство ромів Мукачево «Рома».
Головною метою моніторингу є поліпшення інформування громадськості про діяльність органів місцевої влади в питанні доступу до публічної інформації в Закарпатській області.
"На сьогоднішній день гостро стоїть питання про відкритість та прозорість у роботі місцевих органів влади, а саме про вільний доступ до публічної інформації, якою вона володіє та про ті рішення, які приймає, адже місцеве самоврядування — це органи публічної влади, покликані упорядковувати громадське життя і управляти суспільними процесами в інтересах громадян. Відповідно їх діяльність повинна бути відкритою і прозорою для тих, в інтересах кого вони працюють.Важливість права на доступ до інформації полягає і в тому, що воно одночасно є механізмом захисту інших прав, так як прозорість і відкритість діяльності органів влади знижує рівень порушень прав і свобод людини. У деяких випадках доступ до публічної інформації обмежується корисливою зацікавленістю державних службовців, коли їм з тих чи інших причин вигідно приховування інформації. Приховування інформації пов’язано також з бажанням чиновників захистити свою діяльність від громадських оцінок і цікавості, особливо в ситуаціях, які стосуються прозорості внутрішніх правил.", - інформують активісти БФ "Розвиток".
На першому етапі моніторингу будуть надіслані інформаційні запити до органів місцевої влади від різних організацій, в тому числі ряд інформаційних запитів для отримання більш докладної та соціально значущої інформації, яку важко виявити у відкритому доступі. Повнота відповідей на дані запити так само буде показником відкритості місцевої влади. На другому етапі будуть проаналізовані відповіді на відповідність і повноту, а також проведений комплексний аналіз стану доступу до публічної інформації. На третьому етапі всі результати об’єднають в моніторинговий звіт, а також представникам органів місцевої влади будуть передані рекомендації щодо поліпшення доступу до інформації і підвищенню відкритості в роботі.
Інформація по проекту громадського моніторинга діяльності органів місцевої влади буде супроводжуватися інформаційною кампанією і поширюватися через місцеві ЗМІ.
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21862 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19551 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12841 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 15090 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3840 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7456 0 Суспільство