1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Виноградівці знайшли камінь зі стародавнім геологічним відбитком / ВІДЕО, ФОТО

19.05.2015 15:34 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Камінь із зображенням, на перший погляд, якоїсь комахи знайшли чоловіки на будівництві у Виноградові.

Каміння для закладання фундаменту завезли із Веряцького кар’єру. Тому чоловіки припустили, що це осолок кам'яної брили може бути цінною знахідкою. Адже горі у Веряці мільйони років і там, до речі, знаходиться найдавніша людська стоянка в Центральній і Східній Європі.

Спершу Олександр Калинич та Олександр Крічфалушій були впевнені, що на камені відбиток бджоли або ж стрекози. Однак, на думку доцента кафедри історії стародавнього світу і середніх віків УжНУ  Ігоря Прохненка, − це скам’яніла рослина. Тому археолог порадив звернутися виноградівцям до спеціалістів з геології.

−  Точно встановити що це - фактично неможливо. Йому набагато більше років, ніж ми займаємося археологією, − сказав Ігор Прохненко.

Чоловіки наразі хочуть проконсультуватися з геологом. До того ж, є в них і раніше знайдені камені зі скам’янілими відбитками папороті.

Нагадаємо, нещодавно археолог Ігор Прохненко представив нові знахідки розкопок замку «Нялаб» на Закарпатті.

Довідка:

Скам'янілість – це порода, яка містить збережені залишки відмерлих тварин і рослин, що утворюються при їх захороненні. Як правило, м`які частини відгнивають, а тверді залишаються. Ось чому більшість скам`янілостей складається з кісток або черепашок тварин, листків чи деревних частин рослин. Багато скам`янілостей належать вже неіснуючим рослинам і тваринам. Вони розкривають деталі їхнього життя і дають змогу палеонтологам визначити вік порід. Серед рослинних скам`янілостей багато папоротеподібних знаходять у породах, що містять вугілля. Утворені в кам`яновугільний період, вони отримали назву «вугільні скам`янілості». Скам`янілоста папорть надзвичайно схожа на сучасну, хоча і не належить до того самого ботанічного виду.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська