1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Росія пригрозила збільшити ядерний арсенал

252

Дії США за певних обставин можуть підштовхнути Росію до того, що вона почне нарощувати арсенали ядерної зброї.

Росія пригрозила збільшити ядерний арсенал

Таку думку висловив директор департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов, який бере участь в Оглядовій конференції з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що проходить в ООН, передає ТАСС.

За його словами, в основі озвученої США пропозиції про скорочення кількості розгорнутих боєзарядів на третину лежить розуміння того, що вони зможуть захистити себе і союзників навіть при таких знижених рівнях.

"Ми такий висновок зробити не можемо, тому що для нас через дії США з'являються зовсім протилежні фактори, які при певних обставинах узагалі можуть підштовхнути до того, щоб почати нарощувати (ядерні арсенали)", - попередив дипломат.

"Поки ми не збираємося це робити, але те, що роблять американці, об'єктивно вкрай ускладнює, а може й узагалі позбавляє будь-якої перспективи подальші кроки в галузі ядерного роззброєння. Така об'єктивна реальність, що відбувається. Це ми і намагаємося тут пояснити", - додав він.

Ульянов зазначив, що "ядерне роззброєння здійснюється не у вакуумі" і на нього впливають різні фактори.

"У світі набирають чинності негативні тенденції, що підривають стратегічну стабільність, а значить, і перспективи ядерного роззброєння", - пояснив він.

При цьому ці "негативні фактори", за його словами, виходять не від Росії.

"Вони виходять від Сполучених Штатів Америки: протиракетна оборона, відмова від переговорів із заборони розміщення зброї в космосі, програма блискавичного глобального удару, де-факто відмова ратифікувати Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, і, нарешті, це серйозний дисбаланс у галузі звичайних озброєнь в Європі", - перерахував дипломат.

Водночас він зазначив, що зараз "процес скорочення йде і закінчиться 5 лютого 2018 року - через 7 років після набуття чинності нового Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО)".

"Тобто процес триває, і це - наше першочергове завдання. Це договірні зобов'язання, вони будуть виконані", - запевнив Ульянов.

Він звернув увагу на те, що під час попередньої оглядової конференції Росія повідомляла про наявність у неї 3,9 тисяч розгорнутих ядерних боєзарядів.

"П'ять років потому у нас 1582 одиниці. Це скорочення в два з половиною рази", - вказав дипломат.

За його словами, зараз ДСНО "цілком влаштовує" Росію.

"На сьогодні у наявності немає таких факторів, які робили б продовження нашої участі в договорі, що суперечив би інтересам РФ, але теоретично, через дії США, така ситуація може виникнути, чого ми не хотіли б", - сказав представник МЗС.

Ульянов пояснив, що саме тому під час конференції з ДНЯЗ РФ пропонує "в першу чергу говорити про усунення факторів, що заважають подальшому ядерному роззброєнню, і про те, щоб створювати умови, в яких нові домовленості були б можливі".

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber