1. Новини Закарпаття
  2. >

Міста і вулиці з радянськими назвами перейменують за півроку

10.04.2015 11:13 Суспільство

Закон про заборону комуністичної символіки зобов'язує місцеву владі перейменувати області, райони, міста, села, вулиці, які мають радянські назви.

Закон про заборону комуністичної символіки зобов'язує місцеву владі перейменувати області, райони, міста, села, вулиці, які мають радянські назви.

Зокрема, ліквідовані мають бути усі назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, площ, майданів, та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, пише INSIDER.

Також ліквідовуються назви з іменами осіб, які були у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік, працювали у радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, а також назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії.

Це означає, що місцеві органи влади мають перейменувати велику кількість міст, вулиць та площ. Зокрема, перейменувати мають Дніпропетровськ та Дніпропетровську область, Дніпродзержинськ, Артемівськ, Дзержинськ, Кіровоград, Красноармійськ, Орджонікідзе, Свердловськ.  Ліквідовані також мають бути чисельні вулиці, проспекти та площі ім. Леніна, Кірова, Калініна, Артема, Свердлова, 40-річчя Жовтня та інші.

Окрім цього, ліквідувати мають комуністичні зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР та УРСР, прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, символіку комуністичної партії або її елементи.

Це означає, що місцеві влади мають провести масовий демонтаж комуністичних пам’ятники, зокрема Леніну.

Згідно закону, органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання їм чинності  треба перейменувати міста та вулиці й площі, а також здійснити демонтаж комуністичних пам’ятників та пам’ятних знаків. У разі коли цього не буде зроблено протягом півроку міськими радами, таке рішення має прийняти міський голова, або Кабмін, якщо мова йде про назви міст.

Нагадаємо, 9 квітня депутати прийняли закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська