1. Новини Закарпаття
  2. >

Канцлер ФРН закликала будувати політику безпеки разом із Росією

30.03.2015 20:01 Суспільство ВАЖЛИВО

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила про бажання будувати політику безпеки, а також вільну торгівлю разом із Росією.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила про бажання будувати політику безпеки, а також вільну торгівлю разом із Росією.

Про це глава уряду заявила в ході прес-конференції після переговорів з прем'єр-міністром Фінляндії Александером Стуббом, передає Укрінформ.

«Нам необхідно будувати політику безпеки не проти Росії, а разом з нею», - заявила Меркель.

Важливим вона вважає також продовжувати переговори щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та Євразійським економічним простором.

Канцлер висловила сподівання, що відносини з Росією розвиватимуться «нормально». При цьому Меркель наголошує, що співпрацю з Москвою Євросоюз повинен будувати на базі цінностей, що створювалися протягом останніх 40 років, після підписання Гельсінських домовленостей 1 серпня 1975 року. Саме тоді була заснована сьогоднішня ОБСЄ, найбільша наразі регіональна організація з безпеки в світі.

У Гельсінкі в 1975 році були закріплені такі принципи, як територіальна цілісність, недоторканність суверенітету, невтручання у внутрішні справи сусідів - принципи, які, за визнанням Ангели Меркель, у наші дні виявилися порушеними українським конфліктом і роллю в ньому Росії.

«Анексією Криму і своїми діями на сході України Москва порушила міжнародне право, суверенітет, незалежність, положення Будапештського меморандуму, який сама й підписала", - нагадала Меркель.

Канцлер укотре повторила, що українську кризу треба вирішувати політичними методами, незважаючи на те, що Мінські домовленості, як і раніше, «крихкі», недовіра між сторонами «глибока», продовжують гинути люди. У цій ситуації вона знову підкреслила роль ОБСЄ з її багаторічним досвідом, «єдиної організації, якій зараз довіряють».

Стубб зі свого боку погодився, що «підтримка України не означає ізоляції Росії». Водночас він висловився за продовження санкцій проти Москви в нинішніх умовах.

Глава уряду також зауважив, що хоча залежність Європи від російських енергоносіїв велика, і це впливає на загальну позицію країн ЄС у питанні санкцій, «не в інтересах самої Росії псувати відносини з Європою, найбільшим покупцем її енергоносіїв».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська