1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Родинам закарпатських військових надаватимуть безоплатну правову та психологічну допомогу

27.11.2014 20:32 0 Суспільство ВАЖЛИВО

26 листопада у сесійній залі Мукачівської міської ради відбулася зустріч дружин та матерів закарпатських військових, які перебувають у зоні АТО.

Наразі спеціально створений комітет при ОДА налагоджує процес оформлення документів для надання родинам учасників АТО земельних ділянок, пільг, а також відтермінування банківських кредитів. Особливу увагу приділили питанню своєчасної ротації військових та психологічній підготовці і реабілітації.

Рідні військових зі Сваляви, Берегова та Мукачева у розпачі від того, що їх сини, онуки та чоловіки перебувають у зоні бойових дій подекуди більше 5-ти місяців. Вони вже звертаються у всі можливі інстанції, проте відповідей їм ніде не надають.

"У дітей там просто зриває дах, не витримують нерви. Мій єдиний син там вже 4 місяці. Я розумію, що він воює за свою країну, а от країні їх доля байдужа, їх кинули туди і забули... Таке враження, що їх там свідомо гноблять, доводять до дезертирства", - каже мати 23-річного солдата пані Марина.

З питання ротації закарпатських військових було прийняте рішення написати офіційне колективне звернення до Генштабу Міністерства оборони.

 

Також у ході зустрічі голова закарпатського осередку організації «Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» Наталія Цезар наголосила про необхідність психологічної реабілітації військових із зони АТО та підготовки до контакту із травмою їх сімей. Разом з тим, психолог Юлія Величко зауважила, що більшість військових не йдуть на контакт, після побаченого на війні вони нікому не довіряють: ні своїй країні, ні командирам, ні психологам.

"Багато солдатів, що повернулися з війни, прокидаються ночами, кричать. Вам, їх рідним, потрібно мати неабияке терпіння і витримку. Ви вже маєте йти до нас і готуватися психологічно. Ми, готові надавати вам допомогу", - кажуть психологи.

Насамкінець голова комітету Марина Решетар зазначила, що активісти комітету усіляко сприятимуть в забезпеченні прав і наданні юридичної, медичної та соціальної допомоги родинам учасників АТО.

"Проте ви маєте розуміти, що для ефективної роботи ми маємо максимально володіти інформацією про всіх учасників АТО із Закарпаття. Для цього ми повинні об’єднати зусилля, адже ви краще знаєте, де знаходяться ваші рідні і що їм найбільше потрібно. Нам же необхідна ця інформація для координації роботи комітету та волонтерів".