1. Новини Закарпаття

Через зірвані держзакупівлі ліків, більше тисячі хворих закарпатців опинилися під загрозою смерті

21.10.2014 10:36 Суспільство Ексклюзив

Про це у вівторок, 21 жовтня, повідомили громадські активісти, представники ініціативної групи невиліковно хворих закарпатців під час акції протесту «Чорний вівторок» біля будівлі Закарпатської ОДА.

Про це у вівторок, 21 жовтня, повідомили громадські активісти, представники ініціативної групи невиліковно хворих закарпатців під час акції протесту «Чорний вівторок» біля будівлі Закарпатської ОДА.

«Арсеній Яценюк першого жовтня дав розпорядження Міністерству охорони здоров’я в найкоротші терміни, це 21 день, провести тендерні закупівлі медичних препаратів для пацієнтів, що страждають рядом невиліковних хвороб. Наскільки мені відомо, там є 296 лотів. І на сьогоднішній день було закуплено тільки 17. Решту, скоріш за все, не встигнуть закупити», - пояснив Валерій, представник ініціативної групи та Спільноти людей, що живуть із ВІЛ.

 

За словами активіста, якщо ліки не будуть закуплені в найкоротші терміни, тільки на Закарпатті від СНІДу може померти близько 400 осіб, від туберкульозу – більше 700. Не рахуючи інших хвороб.

«Це не анальгін, який ми можемо купити в аптеці. Це спеціальні ліки, які не продаються в аптеках і за які відповідає держава. Держава може їх закупити і надавати пацієнтам у своїх спеціалізованих закладах», - пояснила Кабацій Наталія, директор благодійної організації Комітет медичної допомоги Закарпаття.

Разом із тим, призначений нещодавно голова обласного управління охорони здоров’я Василь Скрип, який зустрівся із активістами, запевнив, що на сьогоднішній день проблем із препаратами для антиретровірусної терапії (для ВІЛ-інфікованих людей), як і з медикаментами для хворих на туберкульоз закарпатців немає. Вдається вирішувати і проблеми із препаратами для людей, що хворіють муковісцидозом. Натомість найскладніша ситуація склалася із препаратами для онкохворих та щепленнями. В тому числі проти того ж туберкульозу.

"Я сьогодні зв’язувався із нашим онкодиспансером. І, на жаль, більша частина наших пацієнтів змушені самі купувати препарати для хіміотерапії" - повідомив Скрип.

При цьому посадовець запевнив, що якщо ситуація не змінюватиметься, область спробує перекрити частину витрат на придбання ліків із власного бюджету.