1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Пункт пропуску з Румунією на Рахівщині і далі лишається проектом

478
Суспільство Новини Рахова

У Білій Церкві на Рахівщині планують збудувати пункт пропуску з Румунією. Відповідну ноту направило українське МЗС своїм колегам у Румунії.

Пункт пропуску з Румунією на Рахівщині і далі лишається проектом

Проте сам процес із української сторони поки виглядає не надто активним.

У липні цього року відомство Румунії надіслало Україні пропозицію розбудови пункту пропуску із усією інфраструктурою у смт. Солотвино на Тячівщині. Новим залізобетонним мостом румуни пропонували з’єднати Закарпаття із своїм населеним пунктом Сігету Мармаціей.

Проте українські експерти визнали це місце невдалим для розташування пункту через економічну недоцільність та відсутність технічних умов для вантажних автомобілів понад 3,5 тонн. У свою чергу румунам запропонували розташувати такі пункти у селі Біла Церква (Рахівський район) та Яблунівка (Хустський район) і сполучити їх із румунськими Сігету Мармаціей і Хута Чертезе.

Реакція українського МЗС виявилась дещо запізнілою, адже ще на початку жовтня минулого року місцеві органи влади на Рахівщині ініціювали будівництво міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон «Біла-Церква – Сігет». На обласному рівні утворили робочу групу, під керівництвом першого заступника голови Закарпатської ОДА (на той час Ігор Свищо), до якої включили голову Рахівської райдержадміністрації.

 

Тоді ж, 23 жовтня, у Рахові пройшло засідання «круглого столу» стосовно вирішення питання будівництва транспортного моста та міжнародного переходу. Участь у засіданні взяли власне префект повіту Мараморош Антон Рохян (Anton Rohian), директор Національної компанії автомобільних доріг Румунії, інженер Нарціс Штефан Няга (Narcis Stefan Neaga), керівник української робочої групи Ігор Свищо, голови Рахівських райради та держадміністрації, голова Тячівської РДА та численні учасники делегації з Румунії.

Уже на той час румуни встигли провести економічний розрахунок проекту, висновок якого засвідчив потенційне перевищення імпорту над експортом, що мало б посилити економічну активність у межуючих регіонах. Про це розповів префект повіту Мараморош Антон Рохян (Anton Rohian).

Проте з української сторони далі створення робочої групи справа не просунулась. Це підтвердив «Голосу Карпат» і голова Білоцерківської сільської ради. Від запуску проекту його і без того достатній населений пункт може отримати неабиякий поштовх для розвитку.

«Румунська сторона дійсно має обґрунтування проекту, готова фінансувати свою частину, - повідомив він «Голосу Карпат». – «З українського ж боку, скоріш за все, поки нема коштів на таке будівництво».

Відновлення автомобільного переходу через річку Тиса та створення необхідної прикордонної інфраструктури на українсько-румунському державному кордоні в Рахівському районі частково форсувалось відповідним Дорученням Президента України, датованого квітнем 2013 року.

У квітні 2014 року до питання пункту пропуску Закарпатська ОДА повернулась вже під керівництвом Валерія Лунченка. Тоді представники області знову провели переговори з префектом повіту Мараморош Антоном Рохяном. Включення пункту пропуску Сігет – Біла Церква до переліку перспективних  аргументували тим, що в м. Сігет проходять транскордонні магістралі повіту Марамуреш Румунії. До детальнішого обговорення обіцяли знову повернутися трохи згодом.

 

Варто нагадати, що у жовтні цього року Прем'єр-міністр України А. Яценюк та Прем'єр-міністр Румунії В. Понта підписали угоду про спрощений перехід кордону (30 кілометрову зону) без віз між Румунією та Україною.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber