1. Новости Закарпатья
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Експерт розповів, як «Малий Галагов» можуть включити до Світової спадщини ЮНЕСКО

08.02.2019 18:54 Культура

Що необхідно для того, щоб «Малий Галагов» включили до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Що необхідно для того, щоб «Малий Галагов» включили до Світової спадщини ЮНЕСКО.

До комплексу «Малий Галагов» належить близько 35 об’єктів. Однією із умов для включення у спадщину ЮНЕСКО є наявність у будівель паспортів, виготовлення яких обійдеться місту в 525 тис. грн. Про це розповів архітектор Петро Сарваш в ефірі телепроекту «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ.

«Якщо братися серйозно за цю справу, то потрібно також робити технічне обстеження, підготувати історичну довідку. Йдеться не тільки про зовнішній вигляд будівель. Тут потрібні і фахівці, і гроші, і час. За півроку це зробити неможливо. Ми маємо визначити не тільки саму цінність цілісної споруди, а й її елементів, у тому числі втрачених», — зазначив під час ефіру архітектор Петро Сарваш.

«Малий Галагов» — урядовий містобудівний комплекс. План забудови розроблений у 1921-1922 роках Адольфом Лібшером — доктором архітектури, професором Чеської високої технічної школи.

«Тут з нуля була збудована вся інфраструктура уряду Підкарпатської Русі. Архітектор спроектував цей квартал таким чином, щоб люди, які там працювали, мали і помешкання досить близько від місця роботи. При будівництві також була проведена регуляція річки Уж, збудовано набережні, що стало частиною рекреаційної інфраструктури, — прокоментувала дослідниця архітектури Ужгорода Ліна Дегтярьова. — Квартал «Малий Галагов», як і вся архітектура Чехословацької доби, зроблена за принципом модернізму. На території теперішньої України тільки на Закарпатті можна знайти прояви таких стилів  як кубізм, рондокубізм. Функціоналізм є в багатьох містах, але деякі унікальні для Чехословацької республіки архітектурні стилі — лише у нас. У цьому й особливість кварталу «Малий Галагов».

Петро Сарваш наголосив, що деякі будівлі комплексу «Малий Галагов»  зазнали осучаснення. Архітектор вважає такі дії незаконними.

Нагадаємо, у Мукачеві горів будинок та гараж з автомобілем.

Читайте на ГК:Жизнь закарпатских ромов между мировыми войнами: в Ужгороде показали уникальные кадры (ВИДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатье обнаружили склады с «сюрпризом»: известны первые подробности (ФОТО)
Читайте на ГК:Дети остались без отца: закарпатцы провожали павшего Героя в последний путь (ФОТО)
Этот материал также доступен на следующих языках:Украинский