1. Новини Закарпаття
  2. >

Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін

28.03.2024 23:31 Чутки ВАЖЛИВО

Результати досліджень далеко не втішні та навіть насторожують деяких фахівців.

Результати досліджень далеко не втішні та навіть насторожують деяких фахівців.

Зменшення полярного льоду через кліматичні зміни, спричинені людиною, сповільнило обертання Землі. Це може вплинути на вимірювання часу.

Як пише "Бабель", про це йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому журналі Nature.

Танення льодових шапок уповільнює обертання Землі настільки, що наступна високосна секунда — механізм, який використовується з 1972 року для узгодження офіційного часу за атомним годинником із часом, заснованим на нестабільній швидкості обертання Землі, — затримається на три роки.

Менш твердий і щільний лід у північній та південній частинах планети означає, що навколо екватора тепер більше маси.

«Якщо у вас є фігуристка, яка починає обертатися, якщо вона опускає руки або витягує ноги, вона сповільниться. Однак якщо руки фігуристки втягнуті всередину, це означає, що вона обертатиметься швидше», — пояснив обертання Землі на прикладі автор дослідження, геофізик з Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті Дункан Агню.

Глобальне потепління і зміна рівня моря відсунуть потребу в ще одній високосній секунді з 2026 на 2029 рік. Ще раніше вчені визнали, що високосні секунди завдають великого руйнування обчислювальній техніці, і тому вирішили позбутися їх після 2035 року.

Однак зараз дослідники особливо хвилюються через те, що наступна додаткова секунда вперше буде негативною, тобто пропущеною, а не додатковою.

«Ми не знаємо, як впоратися з пропуском однієї секунди. Ось чому метрологи хвилюються», — сказав колишній директор відділу часу Міжнародного бюро мір і ваги в Севре Фелісітас Аріас.

Високосні секунди призводять до серйозних збоїв в обчислювальних системах — у всіх сучасних компʼютерних кодах додаткова «негативна» секунда не врахована.

Читайте також: Перехід на літній час: коли і як українцям треба перевести годинник

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська