1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Місце проведення неформального "фестивалю" Шипіт приватизують

14.11.2014 17:12 Чутки ОНОВЛЕНО

«Шипітські» галявини поблизу села Пилипець на Міжгірщині планують приватизувати.

«Шипітські» галявини поблизу села Пилипець на Міжгірщині планують приватизувати.

Під загрозою зникнення виявився однойменний щорічний неформальний так званий фестиваль, який тут проводять представники різних субкультур.

Цільове призначення земельної ділянки поблизу водоспаду Шипіт планують змінити на «землі сільськогосподарського призначення», після чого надати їй статусу «інше призначення» та приватизувати. Під оборудку щоправда не потраплять кілька сот квадратних метрів ділянки під водоспадом, які збережуть заповідний статус.

Як повідомило «Голос Карпат» джерело, близьке до угоди, приватизацією зайнялись високопоставлені кияни, які планують побудувати там комплекс на кшталт Буковелю. Процес оформлення документації щоправда розпочали ще минулого року, за часів президентства Віктора Януковича. Проте землю виділили саме зараз.

Як зазначають джерела «Голосу Карпат», максимум рік-два неформалам дозволять ще там збиратися влітку, проте коли почнуться будівельні роботи, фестиваль зникне.

І справді, ця історія для Міжгірщини не нова, рухи навколо привабливих земельних ділянок розпочалися ще кілька років тому. Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами на чолі з Владиславом Каськівим планувало звести у трикутнику між селами Пилипець, Воловець і Гукливе гірськолижний курорт для Олімпіади-2022, так званий «антибуковель». Тоді ж фірми, контрольовані чи близькі до голови держагентства, почали збирати землі на Боржавському хребті.

Інформацію про приватизацію земельних ділянок поблизу Пилипця «Голосу Карпат» у розмові підтвердив і екс-голова Міжгірської РДА Андрій Шекета:

«Я знаю, що різні фірми цікавилися, пробували робити і я за, щоб там дійсно щось робилося. І все-одно, хто це будуватиме, якщо при цьому район отримає щось на зразок нового Буковелю. Район матиме з цього зиск, це і податки, і робочі місця. Проте поки всі тільки ходять і торгують якимись віртуальними речами, а користі з цього нуль».

Щоправда приватизацію ділянки, де збираються неформали, він не прокоментував, зіславшись на те, що це компетенція Головного управління Держземагентства області.

Однією з фірм, які взяли участь у приватизації полонин є ТОВ «Боржава резорт», яка у 2012 році контролювала 30 га. Основним власником ТОВ «Боржава резорт», за даними порталу "Наші гроші", тоді був двоюрідний брат Владислава Каськіва – Олександр Матковський. Також до складу засновників «Боржави резорт» входило ПП «Карпати інвест» Ганни Чижмарь – матері екс-губернатора Тернопільської області Юрія Чижмаря, близько до Віктора Балоги.

Проте, як пише Forbes.ua, що ідея будівництва гірськолижного комплексу на Боржавській полонині не нова і насправді належить не керівництву Держінвестпроекту. Потенційний інвестор з'явився у 2007 році. Компанія «Проффіт менеджмент» запропонувала місцевій владі виділити 500 га землі, на яких планувалося облаштувати гірськолижні траси, ресторани, готелі і навіть нові гідроелектростанції. За даними газети Ужгород, представник Проффіт менеджмент Андрій Банцер обіцяв працевлаштувати 4000 осіб та залучити під проект $600 млн.

Ще 0.47 га у місцевих селян в урочищі Перевал скупило підприємство зі схожою назвою «Проффіт консалтинг груп», керівником якої, за даними Мін'юсту, виявився також Андрій Банцер.

Таким чином, йдеться в розслідуванні Forbes.ua, мрію облаштувати зимовий лижний курорт колеги і соратники Каськіва виношували ще з 2007 року. Але тільки в 2012-му їх планам вирішила активно сприяти держава в особі Нацагентства.