1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Їх предки жили понад півтисячі років назад: в одному із сіл Закарпаття можна побачити унікальних та древніх істот на землі (ФОТОФАКТ)

22.04.2024 09:18 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Нащадків найперших диких турів у лісах України, розводять в одній із громад Закарпаття.

Нащадків найперших диких турів у лісах України, розводять в одній із громад Закарпаття.

Ідеться про могутню й масивну істоту, яка  водилась в місцевих лісах й не рідко здійснювала набіги на селянські угіддя. Це тур Європейський. Тварина була поширена в Україні у Xl-Xlll століттях.

З величним туром пов'язана історія та легенди сіл Турянщини. У Турянській долині колись прижилися ці відважні істоти. За однією з легенд, два бики в один момент зійшлися в смертельнім двобої на березі на той час повноводної річки в столиці Турянщини. Від завданих ран один одному тури впали у воду й відтак водойму охрестили вже згодом річкою Тур'я.

В період повномасштабного російського вторгнення в Україну могутньому туру у центрі села Тур'я-Ремета, за благодійний кошт, встановили символічну скульптуру. Її розмістили на території адмінбудівлі місцевого органу влади та ЦНАПу.  Скульптура видніє добре із головної дороги, тут щоразу є чимало охочих зробити пам'ятне фото.

А от недавно в селі Туриця з'явились й живі нащадки цих древніх диких тварин. Їх привезли на територію села із Чернігівського природного парку. Про це йдеться в мережі Фейсбук у спільноті "Тур'я-Ремета в об'єктиві". Наразі тут вже з'явилось й поповнення, як йдеться у дописі. Трохи згодом, на території, де розводять благородних тварин, буде розгорнуто фотолокацію та спеціальну стоянку для численних туристів.

Бог сонця й родючості 

Згідно із віруванням людей, Тур вважався одним з найдавніших божеств у давньослов’янському пантеоні, а також тотемна тварина давніх слов’ян. Він був втіленням бога сонця і родючості, заступником воїнів і чередників. Цей міфологічний персонаж зображувався у вигляді багаторогого бика з золотою шерстю (роги тура у давніх слов’ян символізували сонячні промені).  З його образом волхви пов’язували єднання неба і землі. На честь Тура співали весняні пісні та колядки.

Тур також вважався богом чоловічої сили, честі. Тому в Чарівному світі він уособлює архетип мужнього чоловіка (анімуса)

Читайте також: Дві тисячі за кіло: у закарпатців є нагода підзаробити на смачній знахідці (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська