1. Новини Закарпаття
  2. >

Демобілізація та бронювання за гроші знову під питанням: обговорення скандального закону виходить на новий рівень

27.03.2024 16:34 Влада ВАЖЛИВО

Комітет ВРУ відхилив правку про демобілізацію після 36 місяців, яка мала б відбуватися без додаткових рішень Ставки.

Комітет ВРУ відхилив правку про демобілізацію після 36 місяців, яка мала б відбуватися без додаткових рішень Ставки.

Комітет Верховної Ради з нацбезепки, оборони та розвідки підтримав правку до мобілізаційного законопроєкту про демобілізацію після 36 місяців військової служби, але за рішенням президента.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Народний обранець заявив, що комітет відхилив правку про демобілізацію після 36 місяців служби, яка мала б відбуватися без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

"Це моя правка. Я на ній наполягав. Але комітет не підтримав. Поки що Комітет підтримав правку Безуглої про демобілізацію після 36 місяців, але за рішенням Президента", – написав Гончаренко в Мережі.

За його словами, в Раді "ідею демобілізації взагалі хоронять".

Нардеп зазначив, що в Раді розмірковують над варіантом демобілізації після 36 місяців служби за умови, щоб військовослужбовець 18 із них проводив на передовій.

"І ще шукають варіанти. Але глобально, як концепт – не хочуть. Дуже погані новини", – резюмував політик.

Нагадаємо, раніше нардеп Федір Веніславський повідомив, що народні обранці схиляються до того, щоб встановити 36 місяців військової служби до моменту демобілізації. Але конкретні терміни, деталі та механізми ще обговорюватимуться.

Не виключено, що вже в сесійній залі парламенту під час другого читання автори цих правок зможуть ініціювати їх урахування.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки відхилив правки до законопроєкту про мобілізацію щодо бронювання військовозобов'язаних, які отримують певну зарплату та сплачують податки.

Про це розповів нардеп від "Слуги народу", член профільного комітету Ігор Копитін, повідомляє LIGA.net.

Обговорення правок щодо запровадження так званого бронювання за гроші відбулося 25 березня, повідомив раніше нардеп Юрій Здебський з оборонного комітету.

Як поінформував Копитін, були окремі пропозиції щодо бронювання тих, хто отримує певну зарплату та сплачує податки, але ці пропозиції були відхилені "навіть без обговорення".

"Метою законопроєкту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною суттю таких правок став би принцип "війна для бідних". А це неприпустимо!" – наголосив народний обранець.

Копитін звернув увагу, що в оборонному комітеті парламенту відбувається лише попередній розгляд.

"Можливо, у сесійній залі Верховної Ради під час другого читання автори цих правок зможуть ініціювати їх урахування", – додав він.

Бронь від мобілізації за гроші – що про це відомо

На початку березня прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що уряд працює над новою системою бронювання від мобілізації. Як уточнив згодом нардеп Олексій Гончаренко, в Кабміні планують прив’язати бронювання до рівня зарплати. Зокрема, бронь могли б отримати ті, в кого зарплата становить від 35 тис. грн; ті, хто сплачує ПДФО ≥ 6,3 тис. грн і ЄСВ ≥ 7,7. тис грн, айтівці (резиденти "Дія сіті") за умови сплати ПДФО ≥ 6,3 тис. грн.

Водночас нардеп Дмитро Наталуха заявляв про плани до кінця березня зареєструвати в Раді окремий законопроєкт про економічне бронювання від мобілізації. Суть – сплата додаткового військового збору у 20 тис. грн за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, зарплати чи якихось інших критеріїв.

Читайте також: Візит до ТЦК (без повістки): відомо кого і в яких випадках закон зобов'язує з'явитися до військкомату



Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська