1. Новини Закарпаття
  2. >

Вже у квітні: водіїв зобов’яжуть встановлювати новий розпізнавальний знак на авто (ПОСТАНОВА)

08.03.2024 22:28 Влада Актуально

З 27 квітня набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, які вже вніс Кабмін.

З 27 квітня набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, які вже вніс Кабмін.

Вже наступного місяця автошколи та сервісні центри МВС почнуть міняти на автомобілях для практичного іспиту знак "У" на "Н", пише Today.ua.

Кабмін ще 7 жовтня 2023 року ухвалив постанову №1128, згідно з якою автомобілі для практичного іспиту, а також автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, повинні мати позначення "Н", а не "У", як раніше. Кабінет міністрів виходив із того, що в українській мові немає слова "Учбовий", але є слово "Навчальний".

Нагадаємо, у 2023 році МВС провело реформу сервісних центрів МВС, а також посилило контроль за теоретичним та практичним іспитами на отримання посвідчення водія. Крім того, наприкінці 2023 року українцям, які хочуть стати водіями, дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту. Але також можна вивчати теорію і в автошколі, як і раніше. Кому як зручніше. Практична підготовка майбутніх водіїв, як і раніше, проводиться тільки в автошколах.

Якщо кандидат у водії хоче отримати посвідчення водія категорії В, то йому в автошколі потрібно 64 години вивчати теорію. Тривалість одного заняття з теоретичної підготовки в автошколі – 45 хвилин. Практична підготовка в автошколі для автомобілів з механічною коробкою передач складає 40 годин, а для автомобілів з автоматичною коробкою передач – 38 годин. Тривалість одного практичного заняття – 60 хвилин.

У територіальних сервісних центрах МВС усі автомобілі для практичного іспиту мають бути обладнані відеосистемою зі звукозаписом. Відеокамери повинні контролювати всі рухи рук та ніг кандидата у водії та екзаменатора. Крім того, всі класи для теоретичного іспиту повинні мати чотири відеокамери для контролю за всім приміщенням.

Максимально знизити час очікування практичного іспиту на отримання посвідчення водія хочуть шляхом цифровізації послуг сервісних центрів МВС, збільшення кількості екзаменаційних автомобілів та створенням екзаменаційних хабів.

Читайте також: Законодавці готують для водіїв черговий "сюрприз": що варто знати та до чого готуватися

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська