1. Новини Закарпаття
  2. >

Іштван Ійдярто: нова система освіти призведе до того, що на Закарпатті діти ні угорською, ні українською не розмовлятимуть

02.12.2019 09:48 Влада

Посол Угорщини Іштван Ійдярто впевнений, що етнічних угорців на Закарпатті змушують вчити занадто багато української мови.

Посол Угорщини Іштван Ійдярто впевнений, що етнічних угорців на Закарпатті змушують вчити занадто багато української мови.

Про це він розповів в інтерв'ю "Главкому".

"Найголовніший аргумент української сторони - це те, що угорці або інші нацменшини погано або взагалі не розмовляють українською мовою. Але ж це знову питання підходу, питання можливостей: скільки годин на тиждень тієї чи іншої мови. Український підхід полягає в тому, що з 5 по 11 клас більшість предметів будуть викладатися українською. Наш підхід - дитина має вивчати предмети своєю рідною мовою, оскільки саме рідною мовою краще засвоюється матеріал. Українська викладалася б п'ять разів на тиждень. Думаю, це дозволило б вивчати її не гірше, ніж так, як пропонує українська сторона", - пояснює дипломат.

Ійдярто побоюється, що "змішана система, яку пропонується ввести, призведе до того, що діти ні угорською, ні українською не розмовлятимуть".

Також він сказав, що йому важко вивчати українську мову, тому що є плутанина з російською.

"У своєму житті я навчався тільки угорською. Звичайно, після школи життя склалося так, що потрібно вивчати інші мови. Проте, на мій погляд, якщо в тебе є знання, отримані рідною мовою, потім будь-якою мовою ти зможеш їх передати і використовувати", - вважає посол.

Як відомо, відносини України і Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту. Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які проживають в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, при цьому представникам нацменшин дозволяється викладання частини предметів рідною мовою.

Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати стан мовної статті закону "Про освіту". 14 лютого 2018 року Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт (№ 8046), яким передбачається продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року.

Читайте на ГК:Можуть знищити врожай фруктів у садах: про що попереджають українців?
Читайте на ГК:На Закарпатті уже збирають перші білі гриби: соцмережі не стримати (ФОТО)
Читайте на ГК:Молоду закарпатку "прийняли" прямо на кордоні: жінка перебувала в розшуку і підозрюється у вчиненні одразу кількох злочинів (ФОТО)