1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін на законодавчому рівні заборонив вживати слова «інвалід» та «дитина-інвалід»

16.09.2019 10:22 Влада

14 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою запровадив у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

14 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою запровадив у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

Кабінет Міністрів України 14 серпня прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до п’яти нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, зокрема в частині приведення термінології, яка використовується у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю, у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї шляхом заміни слів «інвалід» та «дитина-інвалід» словами «особа з інвалідністю» та «дитина з інвалідністю», пише портал Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Загалом з початку реалізації виключення з українського законодавства та вжитку терміну «інвалід» внесли зміни до 37 законів, у положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Урядовці пояснюють, що запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності. Тому норми діючого законодавства привели у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Читайте на ГК:Гороскоп на 8 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Ставить під сумнів майже 150-річну догму: вчені довели можливість "непорочного зачаття"
Читайте на ГК:Оплата комуналки “по-новому”: українцям доведеться обзавестися девайсами і "подружитися" з інтернетом