1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун розповіла про зміни в порядку вибору сімейного лікаря

12.07.2018 22:32 Влада

За три місяці кампанії "Лікар для кожної сім'ї" декларації підписали 12 мільйонів українців.

За три місяці кампанії

Для зручності підписання документа введений ряд змін. Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

Так, тепер не потрібно нести з собою копії документів: для підпису декларації з лікарем досить буде наявності паспорта (або свідоцтва про народження для дитини) і документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (якщо немає такого документа з релігійних переконань і про це є відмітка в паспорті, він не потрібен).

"Працівники медзакладу більше не зобов'язані зберігати або робити копії документів. У них залишається тільки один екземпляр декларації, який ви підписали", - підкреслила Супрун.

Вона також додала, що невідкладна допомога надаватиметься медиками навіть без декларації з лікарем.

"Вибрати лікаря і підписати декларацію повинен кожен. Так держава зможе гарантувати кожному надання повного пакета послуг первинної медичної допомоги. Однак якщо людина знаходиться в невідкладному стані (зокрема дуже висока температура, підвищений тиск, загострення хронічних хвороб), йому не можуть відмовити в наданні безоплатної допомоги на первинному ринку на підставі того, що у нього немає декларації ", - підкреслила глава МОЗ.

Вона також додала, що термін дії декларацій, підписаних до старту кампанії з вибору лікарів, продовжений.

"Всім, хто підписав декларацію до 1.04.2018 - ваша декларація діє до кінця 2019 року. Є досить часу оформити відносини з вашим лікарем під час найближчого візиту. Декларації про вибір лікаря, підписані до вступу в силу змін, дійсні і не анулюються", - повідомила Супрун.

Читайте на ГК:Українців просять бути обережними: у одній з соцмереж орудують шахраї
Читайте на ГК:Українцям погода підготувала "сюрприз": синоптик розповіла про погоду в Україні
Читайте на ГК:В квітні українські пенсіонери отримають надбавку до виплат за віком, але є одна умова: що варто знати
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська