1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун спростувала популярний міф про перекис

16.03.2018 23:03 Влада

Водночас Супрун пояснила, що перекис водню є ефективним для механічного очищення рани.

Водночас Супрун пояснила, що перекис водню є ефективним для механічного очищення рани.

За словами голови МОЗ, справжнє призначення розчину – не загоювати і не знезаражувати рани. Те, що рану можна помазати перекисом водню, і це допоможе їй швидко зажити – міф.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я:

"3% розчин перекису водню – багато родин використовують як засіб першої і часто єдиної допомоги при невеликих пораненнях – не загоює і знезаражує рани. Якщо почитати міжнародну спеціалізовану літературу – ви не знайдете жодного доказу щодо ефективності 3% розчину перекису водню в процесі загоєння ран", – підкреслила вона.

За словами Супрун, подіяти проти інфекції може концентрованіший розчин (від 30% і вище), однак тоді людина отримає хімічний опік.

"Сумнівною також є властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми і бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2. На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів", – додала в.о. голови МОЗ.

Водночас Супрун пояснила, що перекис водню є ефективним для механічного очищення рани, проте з тим же результатом можна промити її прохолодною або теплою проточною водою, так само корисний розчин і в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

"Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це може призвести до виникнення емболії (кисень, який виділяється, може потрапити в судини і перекрити проток крові)", – заявила вона.

Раніше на сесії облради глава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль різко висловився, коментуючи заяву Супрун

Нагадаємо, заяву Супрун про вакцини з Угорщини прокоментував уповноважений Угорського уряду на Закарпатті. Пізніше Гройсман попросив Москаля публічно вибачитися за лайку в адресу в.о. міністра охорони здоров'я.

Читайте на ГК:В Україні змінюються умови військового обліку: який сюрприз чекає на чоловіків
Читайте на ГК:Які категорії отримають бронь і відстрочку від призову за новим законом
Читайте на ГК:Будуть вже з 1 травня: українців попередили про нові зміни
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська