1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутати та керівники освітніх закадів Берегова закликали Порошенка не підписувати Закон України «Про освіту» / ФОТО

19.09.2017 18:26 0 Влада
 

На позачерговій сесії Берегівської міськради, у порядку денному був один проект рішення - "Про підтримку звернення до Президента України Порошенка П.О. щодо прийняття Закону України "Про освіту"".

Так, звернення від депутатів та керівників освітніх закладів було підтримане.

Текст звернення оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук Золтан Баб'як.

"Ми, депутати Берегівської міської ради та керівники освітніх закладів, звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з приводу прийняття Верховною Радою України 5 вересня 2017 року Закону України «Про освіту».

Українська освіта вже давно потребувала реформ. Прийняття цього закону є актуальним і сподіваємося, що він позитивно вплине на її розвиток та надасть можливість громадянам України отримувати якісну освіту європейського рівня.
Але ми глибоко стурбовані ст. 7 нового закону, яка обмежує здобуття середньої та вищої освіти на рідній мові. Берегове – багатонаціональне місто, в якому для близько 50% мешканців рідною мовою є угорська. Саме такий національний склад вибудував мережу освітніх закладів міста.

Станом на сьогодні у м. Берегове з 9 шкіл у 6-ти мовою навчання є угорська. Всього в місті навчають 3394 учнів, з яких – 1602 угорською мовою (48%), в яких працюють 120 вчителів. Учні шкіл з угорською мовою навчання вивчають державну мову і після закінчення, як і випускники зі шкіл з українською мовою навчання, здають ЗНО з державної мови без будь-яких пільг. Також зауважимо, що фінансування шкіл нацменшин не потребує додаткових бюджетних коштів.

Берегівчани вкрай стривожені можливими наслідками після впровадження цієї норми Закону. Громадяни України, які належать до національних меншин, втрачають право на вільний вибір мови навчання в державних і комунальних закладах, окрім дошкільної і початкової освіти. Право національних меншин, в тому числі болгар, молдаван, румун, словаків, угорців, на навчання рідною мовою забезпечувалося не тільки з моменту утворення незалежної України, але і раніше в інших державних формаціях.

Цим зверненням висловлюємо своє занепокоєння і просимо Вас застосувати надані Вам законодавством України повноваження, а також свій авторитет і політичний вплив, та не допустити в Законі України «Про освіту» порушення конституційних прав і свобод громадян України щодо вільного вибору мови навчання для освітніх закладів на всіх рівнях.

Закликаємо Вас не підписувати Закон України «Про освіту», відправити його на доопрацювання,а саме внести правку : «Дія цього Закону не поширюється на мови країн Євросоюзу ».

Заздалегідь вдячні за порозуміння."

Нагадаємо, парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту.

Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська