1. Новини Закарпаття
  2. >

Конференція КМКС засудила дії української влади, спрямовані на звуження конституційних прав національних меншин

08.04.2017 22:22 Влада Ексклюзив Голос Карпат

У суботу, 8 квітня, в Берегові відбулась чергова звітно-виборна конференція Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).

У суботу, 8 квітня, в Берегові відбулась чергова звітно-виборна конференція Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).

У суботу, 8 квітня, в Берегові відбулась чергова звітно-виборна конференція Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС). Зібрання прийняло спеціальну заяву, в якій засудило розпочаті ще восени минулого року антиконституційні дії української влади, спрямовані на звуження прав і свобод національних меншин.

На дійстві, що проходило в Закарпатському угорському інституті, були присутні голова Комітету Національних Зборів Угорщини з питань зовнішніх зв’язків Жолт Неймет, держсекретар, що відає питаннями національної політики Янош Арпад Потапі, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Єне Кешкень, інші високопосадовці.

Головою обласної організації КМКС одноголосно знову обрано на наступні три роки Ласло Брензовича, депутата Верховної Ради України.

“Товариство вважає, що звуження прав і свобод національних меншин стосовно вільного використання рідної мови, здобуття на ній відповідної освіти, випуску медійних видань, подвійного громадянства протирічать Конституції України та її зобов’язанням перед іншими державами,- вказується у прийнятій декларації.- Водночас пропоновані “нововведення” означають суттєвий крок назад у сфері набутих прав національних меншин, порушують при цьому основні засади Конституції України та підписані нею з сусідніми державами угоди.”

Конференція звертає увагу компетентних структур, що забезпечення вільного використання рідної мови та здобуття на ній освіти – це конституційний обов’язок і його слід неухильно дотримуватись.

Згідно із проголосованою заявою питання подвійного громадянства торкається не лише національних меншин, а й десятків мільйонів громадян України, які у зв’язку зі складним економічним становищем вимушені були шукати кращої долі за кордоном. Жителі України, котрі мають подвійне громадянство, не лише не загрожують Україні, а, навпаки, створюють реальні можливості для зближення з європейськими структурами, зміцнення інтеграції країни в ЄС, розширення інвестиційних процесів.

“Переконані, що зініційовані законопроекти стосовно національних меншин служать насамперед для відволікання уваги населення від серйозних економічних, соціальних та демографічних проблем, що спостерігаються в суспільстві,- йдеться у декларації.- Останні лише далі посилюватимуть і так напружену ситуацію.”

Тому правління Товариства наполягає, щоб українські владні структури якнайшвидше припинили замасковані під правові форми намагання звузити права національних меншин, натомість ліпше здійснили конкретні кроки для забезпечення прав і свобод останніх. У КМКС переконані: суспільну напругу можна зняти якраз розширенням прав і свобод національних меншин, делегуванням певних функцій у низові ланки, запровадженням справжнього самоврядування.

Конференція висловила подяку Угорським державі та уряду за те, що вони протягом останніх років неухильно захищають інтереси закарпатських угорців і через багатосторонню підтримку у різних сферах допомагають вистояти у надзвичайно складному становищі й залишатись на рідній землі. Товариство вітає надання Європарламентом безвізового режиму Україні, але засуджує одночасне з цим посилення контролю та перевірок на україно- угорському кордоні.

КМКС радо сприйняло зустрічі на найвищому рівні українських та угорських керівників та прийняті на них рішення, втілення яких лише зміцнить двосторонні відносини держав-сусідів.

“Віримо, що реалізація підписаних нещодавно угод прискорить господарські зв’язки між двома країнами, сприятиме економічному розвитку Закарпаття, його інфраструктури,- говориться в заяві.- Переконані, що взаємовідносини між Україною та Угорщиною й надалі розширятимуться і в цьому процесі угорці краю відіграватимуть помітну роль.”

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що центральні ЗМІ ринулися шукати сепаратизм на Закарпатті.

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська