1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Рішення НКРЕКП щодо абонплати за газ було прийнято, щоб відкрити для населення вільний ринок природного газу - Шатило / ВІДЕО

05.04.2017 14:05 0 Влада Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Голова правління "Закарпатгазу" роз’яснив нюанси нововведень НКРЕКП.

У вівторок, 4 квітня, під час сесії Мукачівської міськради голова правління ПАТ "Закарпатгаз" Віталій Шатило розповів про причини введення абонплати за газ для населення.

З його слів, сама вартість природного газу та транспортування визначається Кабміном та національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Також, відповідаючи на запитання від місцевих депутатів Шатило зазначив, що являючись законослухняним підприємством, вони виконуватимуть рішення НКРЕКП.

"Для прозорості і чіткого розуміння того, хто і за що платить, особливо населення, було прийнято рішення про окрему плату власне за газ, як товар і окрему плату за послуги його транспортування. Останню умовно назвали платою за приєднану потужність. Таке рішення було прийнято, щоб відкрити для населення вільний ринок природного газу. Громадяни зможуть самостійно вибрати підходящого постачальника природного газу, їх наразі в Мукачеві працює близько 33-ьох трейдерів, які продають природний газ, а наша компанія доставить цей газ безпосередньо споживачу", - зазначив Віталій Шатило.

Детальніше дивіться у відео Голосу Карпат.

Водночас, Віталій Шатило зауважив, що схема відшкодування затрат "Закарпатгазу" може бути будь-якою. Головне - щоб затрати підприємства були відшкодовані.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, газові мережі Мукачева передали у власність громади міста. Також повідомлялося, що мукачівські депутати звернуться до президента з приводу абонплати за газ.

Коли приймаються подібні рішення, я завжди згадую свою маму. Фактично вона проживає одна, і її пенсія складає 1200 гривень. Цього опалювального сезону через ціни на газ вона відмовилась від газового опалення, і використовує блакитне паливо тільки на приготування їжі. Це – 2-3 кубометри газу на місяць. І, судячи з розмов з мешканцями міста, у такій же ситуації сотні, навіть тисячі мукачівців. Згідно з «нововведеннями», мама повинна платити з 1 квітня близько 20 гривень за спожитий газ і 204 гривні щомісяця (!) за його транспортування. І що найважливіше, на цю послугу не передбачені державні субсидії. Тобто, одна шоста мізерної пенсії моєї мами буде йти незрозуміло в чию кишеню. А загалом по місту була озвучена цифра біля 50-60 мільйонів у рік. За ці кошти громада міста може, наприклад, збудувати сонячну електростанцію або забезпечити себе іншими альтернативними видами енергії, - зазначив у коментарі для Голосу Карпат депутат Мукачівської міськради Юрій Кравчук.

Маємо також зазначити, що мешканцям Закарпаття встановили найбільшу абонплату за газ по Україні. Втім, пізніше глава НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що введення абонплати за газ відкладуть на три місяці.

Читайте на ГК:Закарпатка зробила “непристойну” пропозицію патрульним: як жінка поплатиться за свою витівку? (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вирувала пожежа на складі: залучались три одиниці техніки
Читайте на ГК:“Створює особливий звук”: замість дзвонів використовують унікальний інструмент (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська