1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині обрали голову КМКС

29.03.2017 10:50 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Наступні три роки осередок очолюватиме Йосип Шін, нинішній голова районної ради, який і до цього керував організацією.

Наступні три роки осередок очолюватиме Йосип Шін, нинішній голова районної ради, який і до цього керував організацією.

Його заступниками стали лідер фракції КМКС у райраді Отто Ваш та Габріелла Фаркаш-Кордонець. Сьогодні районний осередок КМКС нараховує 10 786 членів, яких на звітно-виборній конференції представляли 155 делегатів.

“На жаль, економічна ситуація в країні не покращується, навпаки, погіршується,- підкреслив Йосип Шін.- Більше того, частина політиків бачить причину цього в національних меншинах. Ми знаємо, що це не так. Сподіваюсь, що в боротьбі за наші права і в майбутньому можемо розраховувати на членів КМКС.”

Доповідач відзначив плідну роботу первинних організацій КМКС Берегова, Великих Берегів, Яноші, В.Бийгані, Бадалова, Гаті, які були найбільш активними в акції збирання підписів під зверненням на захист рідної мови: лише на Берегівщині під документом поставили свої прізвища понад 20 тисяч осіб.

Зупинившись на перспективних завданнях, промовець інформував присутніх, що КМКС з допомогою материнської країни має намір спорудити в Берегові пам’ятник Ференцу Ракоці, далі розвивати “Парк пам’яті” в Чомі. Як позитив відмітив, що нині майже в кожній школі району вивчають угорську мову.

“Потрібно зберегти історичне обличчя Берегова як культурного центру угорців Закарпаття,- зазначив Йосип Шін.- А подальшому економічному розвитку краю, безумовно сприятиме реалізація широкомасштабного плану Еде Егана, другий етап якого стартує на початку квітня.”

Заступник голови обласної організації КМКС Гейза Гулачі згадав, що в 1989 році разом з угорцями боролись за свої права і члени тоді ж створеного Товариства ім.Т.Шевченка. Коли ж останні прийшли до влади, вони забули про своїх побратимів і ті права, за які боролися спільно з представниками національних меншин, останнім не надали.

“Така природня сутність людини,- констатував Гейза Гулачі.- Коли з раба стає правитель або з клієнта - чиновник, спостерігаються дивні метаморфози: останні не пам’ятають про попередню свою бутність, християнські цінності.”

На думку виступаючого, за 26 років Україна не зуміла перетворитись в міцну державу, сформувати належну національну політику. Тепер, коли на Сході країни триває братовбивча війна, багато українців вважають, що в небезпеці їх національна безпека. І думають: якби тут не було національних меншин, проблеми розв’язались би самі собою. Проте, це велика політична помилка.

“Сила держави не в армії і суворих законах, а у лояльності громадян,- був категоричним Гейза Гулачі.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська