1. Новини Закарпаття
  2. >

Більшість закарпатських нардепів ВР проігнорували Закон щодо посилення відповідальності за шкоду лісам

13:18, 08 Лютого Влада Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Loading...

Із усіх одинадцяти закарпатських слуг народу законопроект підтримали лише троє, а один віддав свій голос проти.

Посилено відповідальність за шкоду лісам. Учора, 7 лютого, прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)» (законопроект № 2604) Документом передбачено підняття штрафів у 5 разів за різноманітні види знищення місць існування флори і фауни шляхом підпалу лісу або його забруднення. Також, уточнено терміни «санітарні заходи», які на справі виливаються у широкомасштабну комерційну рубку лісу у природних заповідниках під виглядом «санітарних рубок» задля унеможливлення відповідних порушень.

Так, документом підвищено штрафи за:
- Введення в експлуатацію виробничих об'єктів без обладнання, що запобігає шкідливому впливу на ліси - становить від 15 до 35 НМДГ;
Засмічення лісів відходами  - від 25 до 100 НМДГ;
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - від 5 до 60 НМДГ.

Зазначається, що метою прийняття Законопроекту є імплементація європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин, а також захисту від знищення середовища проживання (зростання) видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Законопроект вносить зміни і приводить у відповідність з вимогами європейського екологічного законодавства наступні закони України: «Про Червону книгу України», «Про тваринний світ», «Про природно-заповідний фонд України», Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Однак, більшість закарпатських нардепів проігнорували голосування за відповідний Законопроект. Так, із одинадцяти закарпатських нардепів Віктор Балога єдиний, хто проголосував "проти". Свої голоси "за" віддали Чижмарь Ю.В., Горват Р. І. та Брензович В.І. Решта слуг народу, а це Іван та Павло Балоги, Валерій Лунченко, Михайло Ланьо, Нестор Шуфрич, Валерій Пацкан та Василь Петьовка не голосували.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше масштаби вирубок лісу в Карпатах показали з висоти.

Читайте на ГК:Фільми закарпатця представили на фестивалі в Берліні
Читайте на ГК:Чопський прикордонний загін вшанував пам'ять загиблого героя
Читайте на ГК:На українсько-словацькому кордоні правоохоронці провели спільні навчання
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Стрічка
Система Orphus