1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Доступне Мукачево: ліфт у ратуші, соціальні майстерні та житло для особливих людей / ФОТО / ВІДЕО

01.12.2016 12:48 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Днями у Мукачівській міськраді відбулася зустріч з питань проблематики людей з інвалідністю.

Зустріч відбулася за участі міських чиновників, представників людей з інвалідністю, волонтерів, учасників АТО та громадських активістів. Говорили про проблематику доступності, соціального захисту і забезпечення та реабілітацію.

Спільною проблемою для усіх категорій людей з інвалідністю у Мукачеві є питання доступності. Зокрема мова йде про відсутність належно облаштованих пандусів, бордюрів на вулицях, транспорту тощо. Часто, люди, які живуть у багатоповерхівках взагалі не мають змоги навіть вийти з дому. Крім того у місті немає необхідних реабілітаційних центрів та спортзалів. 

Як зауважив заступник міського голови Ростислав Федів у місті створено комунальне транспортне підприємство. Під час закупівлі автобусного парку будуть враховані інтереси осіб з інвалідністю.

Зі слів очільниці УПСЗН Наталії Зотової у місті діє програма щодо забезпечення додатковими засобами гігієни (памперсами) орієнтована на дітей. За її словами цю програму мають намір розширити, щоб забезпечиувати також і людей старшого віку. Також наразі спільно з представниками громадських організацій людей з інвалідністю розробляється програма щодо створення у місті соціальних майстерень. 

Крім того, як зазначив під час зібрання міський голова Андрій Балога вже розробляється проект, щоб облаштувати ліфт у міській ратуші, адже наразі люди у візках не мають доступу навіть сюди. Крім того він пообіцяв вже за три тижні презентувати попередній проект спортивного центру де будуть враховані потреби людей з інвалідністю.

Також під час зібрання міський голова Мукачева зобов’язав очільницю УПСЗН зібрати дані про людей з інвалідністю, візочників, які проживають на поверхах і немають змоги навіть вийти зі своїх домівок.

"Для тих, хто проживає на нижніх поверхах - будемо облаштовувати належні під’їзди. Іншим запропонуємо змінити жило з верхніх поверхів на нижні, за допомогою міста придбати житло. Має бути створена комплексна робоча група. І все це має робитись не три-чотири місяці, а до нового року мають бути зібрані відповідні дані й подаватись пропозиції. Навіть, я думаю, 2 тижні часу достатньо. Приймати бюджет будемо до нового року, а до того часу можемо вже програму пропрацювати і закласти на це кошти. Це єдиний шлях, який я бачу в вирішенні даної проблеми", - сказав Андрій Балога.

Водночас, як зауважила у коментарі для Голосу Карпат волонтер Мукачівського військового шпиталю Оксана Ремінець наразі у місті практично немає жодних пристосувань для комфортного пересування людей, які прикуті до інвалідного візка. Більше того, ані місто ані, самі представники громадських організацій людей з інвалідністю наразі не роблять нічого, щоб допомогти цим людям стати здоровими.

"Соціальні майстерні це звичайно добре і потрібно. Проте, нажаль, ніхто не говорить про програми реабілітації, щоб допомогти цим людям, діточкам, які народились із вадами стати здоровими, встати на ноги. От, до прикладу хлопці, які скалічились в зоні АТО. Вони не хочуть, до прикладу, ліпити горщики, вони хочуть встати на ноги і повернутися до нормального життя. Для цього необхідний належно облаштований реабілітаційний центр із відповідними тренажерами та спеціалістами. Такий центр потрібен те тільки атошникам, а й іншим містянам з інвалідністю, з ДЦП, щоб вони мали де займатися, тренуватися, розвиватися... Адже без цього вони приречені залишитись прикутими до візка... Таке враження, що ніхто не хоче допомогти цим людям, дітям, стати здоровими... Таке враження, що робиться усе для того, аби ці люди так і залишилися у візках, щоб реалізовувалась програма по забезпеченню памперсами...", - сказала Оксана Ремінець.

Також, як зауважив Голосу Карпат депутат міської ради, координатор ГО "Народна рада Мукачівщини" Юрій Кравчук чимало гарних ідей щодо покращення життя людей із особливими потребами міська рада просто ігнорує.

"Наша організація, "Народна рада Мукачівщини", привезла досвід Вінниці у створенні комфортних умов для маломобільних людей. Це і служба ескорту, і комп’ютерна майстерня, і диспетчерська служба, купа інших гарних ідей. Ми подали ці пропозиції на спіфінансування управлінню соцзахисту, але цим проектом не зацікавилися. Думаю, у нього була одна "проблема" - цей проект не був ініціативою міського голови. Про ініціативи, які пропонує мер, не можу нічого сказати, поки вони не запрацюють. Поки що бачу єдиний плюс у створенні Асоціації "Альтернатива" - це об’єднання усіх громадських організацій, що піклуються людьми з інвалідністю у одну групу. Очевидно, що процес важкий, бо кожен має свої амбіції. Але ціль одна - кінцевим завданням має увага до Кожної людини з особливими потребами. Вони також хочуть жити повноцінним життям - вчитися, працювати, спілкуватися. Треба йти до цих людей додому, спілкуватися, вивчати їх проблеми. Я кілька разів просив дати інформацію по моєму округу, бо я можу і не знати, що у тій чи іншій домівці проживає людина з особливими потребами. Але виходить, що у кабінетах ратуші свої пріоритети".

Відеоматеріал буде доступний пізніше.

Читайте на ГК:Закарпатка зробила “непристойну” пропозицію патрульним: як жінка поплатиться за свою витівку? (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вирувала пожежа на складі: залучались три одиниці техніки
Читайте на ГК:“Створює особливий звук”: замість дзвонів використовують унікальний інструмент (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська