1. Новини Закарпаття
  2. >

"Фреска Петра Порошенка нагадує картини з імператором Олександром ІІІ" – релігієзнавці

28.11.2016 18:45 Влада

Журналісти поговорили з релігієзнавцями, щоб зрозуміти, що зображено на таємничій картині в домашній церкві українського президента.

Журналісти поговорили з релігієзнавцями, щоб зрозуміти, що зображено на таємничій картині в домашній церкві українського президента.

Фотографію фрески, на якій зображена сім'я президента Петра Порошенка у себе на сторінці в Facebook опублікував волонтер Юрій Касьянов.

За даними "Країни", ця фреска імовірно зображена на одній зі стін у церкві, розташованій на території його землеволодіння в VIP-селищі Козин (Конча-Заспа). Маєток Петра Порошенка знаходиться в 13 кілометрах від Києва по Новообухівській трасі.

Фото зроблено одним з гостей сім'ї Петра Олексійовича, з тих, кого він запросив до церкви.

На фресці зображена сім'я Порошенко: зліва направо - дружина Петра Олексійовича - Марія Анатоліївна з дочками і молодшим сином. Причому, судячи із зовнішнього вигляду молодших дітей фреска зроблена відносно недавно, так як їх зовнішність відповідає їхньому віку сьогодні: Євгенія (2000 р.н..), Олександра (2000 р.н..), Михайло (2001 р.н..). У правій частині фрески зображений старший син Порошенка Олексій і сам Петро Олексійович. Над сім'єю - очевидно, фігура Божої матері, яка благословляє і охороняє.

"Замовник (ктитор) на священному зображенні в православній культурі, це в принципі нормально. Хоча, в наш час - рідкість", - розповідає "Країні" іконописець Дмитро Марченко.

Вивчивши фреску, на якій зображений український президент, він відзначає, що зазвичай ктитор зображується в смиренній молитовній позі. І як правило меншого розміру, ніж зображений поруч Христос, Богородиця або святий.

"Трохи інакше зображують монархів, як помазаників Божих - більш урочисто. Можуть бути варіанти, але суть завжди одна і та ж: зображення титаря символізує його молитовний дар Богу", - говорить Марченко.

За його спостереженнями, дане зображення за стилістикою нагадує деякі картини російського художника XIX століття Макарова, у якого на полотнах з біблійними сюжетами поруч з Христом зображений в античному одязі імператор Олександр III і його сім'я.

"Але в тому-то і справа, що це саме імператор", - говорить Марченко.

Думки експертів розходяться.

"Подібні тенденції - зображати реальних людей на картинах, фресках, з'явилися ще в епоху бароко. Це робилося в подяку людині, пожертвувала грошей на будівництво", - ділиться враженнями зі "Країною" Тарас Антошевський, директор релігійно-інформаційної служби України.

Він передбачає, що можливо, фреска зображена на одній зі стін церкви, на будівництво якої Порошенко дав грошей.

"Тут нічого незвичайного немає. Служителі храму мають право робити розпис на стінах таку, яку хочуть", - зазначає Антошевський.

За його словами, в одному з храмів Львівської області є фреска, подібна до цієї, але із зображенням Віктора Ющенка.

Справжність фрески за участю Петра Порошенка в даний момент встановити не вдалося, як автора і задумку автора.

Як повідомляв Голос Карпат раніше, фреска із зображенням Порошенка може стати надбанням української культури.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська