1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

Не всі закарпатські нардепи голосували за прозорість військових контрактів

13.07.2016 17:00 Ексклюзив

Українські парламентери прийняли поправки до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», які покликані забезпечити прозорість контрактів «до завершення особливого періоду».

П’ять голосувань знадобилось для включення проекту до порядку денного та його прийняття більшістю голосів. Відповідно до запропонованих змін військові, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду», зможуть розірвати або укласти такі контракти заново.

«Голос Карпат» вирішив дослідити як закарпатські депутати поставились до запропонованих іншими політиками змін та чи підтримали їх.

Так, підтримали законопроект закарпатці Роберт Горват та Валерій Пацкан. Їх голоси «за», як і те, що голосування провладного блоку за участі «Народного фронту» та «Батьківщини» було майже одностайним, свідчить про підтримку президентських ініціатив у оборонній сфері. На відміну від інших галузей, де «тимошенківці», спільно із партією Олега Ляшка стали мало не головними опонентами пропрезидентській силі. Долучились до підтримки і «народнофронтівець», екс-голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко та представник «Волі народу», двоюрідний брат Балог Василь Петьовка. Віддав голос «за» і депутат від «Відродження», якого пов’язують із минулорічною стріляниною в Мукачеві, Михайло Ланьо. Після конфлікту із місцевим «Правим Сектором», він один із небагатьох депутатів своєї групи активно підтримує законодавчі ініціативи у оборонній сфері.

Двоє братів Балог, Віктор та Павло, не з’явились до парламенту, а Іван участі в голосуванні не взяв, хоча на пленарному засіданні зареєструвався. Така статистика їх відвідувань та голосувань не викликає подиву, адже за підрахунками Громадянської мережі ОПОРА у квітні цього року Балоги зайняли останні місця у зведеному рейтингу діяльності народних депутатів.

Не голосував і «радикал» Юрій Чижмарь, адже майже вся фракція, хоч і була зареєстрована на засіданні, до зали не з’явилась. Ймовірно, домовлялись про позицію у голосуванні інших законопроектів, винесених на розгляд засідання сесії. Така реакція виявилась майже синхронною із голосуванням за військові законопроекти «Опозиційним блоком» та групою «Відродження», які воліють утримуватись від їх підтримки. Підкреслено утримався від голосування за запропонований законопроект із закарпатців тільки Нестор Шуфрич.

Слід зазначити, що прийнятим законодавчим актом надано право військовослужбовцям, які вже уклали контракти на проходження військової служби до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, переукласти контракт строком на 6-12 місяців або, у разі наявності вислуги (під час дії особливого періоду) не менше 18 місяців військової служби, звільнитись. Проте, аби документ набув чинності, його повинні підписати спікер парламенту та президент. Також документ має бути опублікованим у офіційних друкованих виданнях.

Читайте на ГК:Це більше, ніж традиція: як пофарбувати яйця на Великдень без хімічних барвників
Читайте на ГК:"Тероризують одну із вулиць": на Закарпатті забили на сполох (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті чатує небезпечна хвороба серед дітей: що важливо знати батькам