1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вартість квадратного метра Виноградівського хоспісу вища, ніж ціна в елітних новобудовах Києва, - перевірка

17.03.2016 10:30 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Шокуючі дані ймовірного марнотратства і злодійства на будівництві хоспісу у Виноградові оприлюднили на сьогоднішній сесії районної ради.

Новопризначений керівник Агенції місевого розвитку Виноградівщини Артур Шерегі оголосив дані попередньої перевірки щодо скандального об’єкта. Зокрема, вартість реконструкції для створення хоспісу у Виноградові на цей час склала 570 євро за 1 м.кв, що більше ніж на будівництві житла в Києві і ніяк не співвідноситься з ринковими цінами в цілому по Україні. Зокрема, вартість квадратного метру у житловому комплексі “Науковий” з системою “розумний будинок” коливається від 473 - 550 євро.

Також після перевірки виникли питання і щодо відсутності системи кондиціонування у хоспісі, яка передбачена у проекті та актах виконаних робіт.

Акт No10 від 03.04.2014 року, підписаний Замовником (Шевчуком В. А.) і Підрядником (Нуждаком В. Т.), а також представником технагляду (Арешдашом В. В.), свідчить про те, що на об'єкт не тільки закуплені, а й встановлені 17 внутрішніх настінних блоків вартістю по 18 тисяч гривень кожен (при курсі НБУ - 15 гривень/євро), а також 2 зовнішніх блоки загальною вартістю понад 96 тисяч гривень. Таким чином, тільки на системах кондиціонування вкрадено більш ніж 400 000 гривень.

Комісії не тільки не вдалося знайти елементи системи кондиціонування, а й місць передбачуваної установки цих систем (як всередині будівлі, так і зовні). На об'єкті відсутні не тільки кріплення систем кондиціонування та технологічні отвори для відводу і надходження повітря, але навіть електрична проводка до місць запланованого підключення. Означати це може тільки одне: системи кондиціонування ніхто встановлювати не збирався, - йдеться в брошюрі.

Також великою проблемою залишається фактична відсутність комунікацій. Зокрема, на сьогоднішній день на об'єкті не діє ані водопостачання, ані каналізація, ні електрика, ні опалення.

Натомість раніше уже екс-керівник Агенції місцевого розвитку Виноградівщини заявляв, що своєчасно завершити будівництво хоспісного закладу не вдалося через те, що депутати районної ради не продовжили з ним контракт та звільнили його з роботи. У таких діях депутатів Володимир Шевчук вбачав політичний підтекст.

Нагадаємо, у грудні 2012 року у рамках програми ЄІСП (Європейського інструменту сусідства і партнерства), Агенція місцевого розвитку Виноградівщини отримала грант на розвиток системи паліативної допомоги у Виноградівському районі (Україна) і Саноцькому повіті (Польща). Проект передбачав створення хоспісу в м. Виноградів на 25 ліжко-місць. Для цього планувалося здійснити реконструкцію під хоспіс приміщення колишнього штабу військової частини і закупівлю необхідного обладнання (на основі досвіду польської сторони). Термін реалізації програми - 22 місяці, починаючи з грудня 2012 року.

Виноградівський хоспіс - не єдиний проект, який реалізується в Україні в рамках згаданої програми. А тому, у зв'язку з політичною ситуацією на сході країни, термін закінчення програми двічі переносився. Проте до кінця 2015 всі проекти, що реалізувалися в Польщі, Білорусії та Україні, були завершені. Єдиний незавершений об'єкт - Виноградівський хоспіс.

Згідно з контрактом за недотримання термінів Бенефіціар (Міністерство інфраструктури Республіки Польща) має право вимагати від Апліканта (Агенція місцевого розвитку Виноградівщини) повного повернення коштів, виділених на реалізацію всього проекту. Тобто коштів, отриманих не тільки на хоспіс у м. Виноградів, але і на хоспіс у м. Санок. Гарантії повернення прописані в міжурядовій угоді, укладеній між Кабінетом Міністрів України та Міністерством інфраструктури Республіки Польща.

Бюджет проекту – 1 087 428.99 євро.

Сьогодні депутатам районної ради роздали навіть кольорову брошюру “Украдений хоспіс” з наведеними детальними розрахунками та поясненнями. Згідно з ними, середня вартість будівництва квадратного метру хоспісу не мала перевищувати 150 євро. Натомість реальні витрати склали 570 євро за квадратний метр. Голос Карпат брошюру у електронному форматі і пропонує до ознайомлення усім зацікавленим стронам.

Читайте на ГК:Проблеми з “еліксиром життя”: важливе попередження для мешканців Виноградова (Перелік вулиць)
Читайте на ГК:Закарпатець ледь не помер на польових роботах: що відомо про рятувальну операцію на Виноградівщині (ФОТО)
Читайте на ГК:Реконструкція у Виноградові триває: запрацював музичний фонтан (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська