1. Новини Закарпаття
  2. >

"Йоббік" для цілісності Закарпаття не загроза, - Геннадій Москаль

25.08.2015 18:30 Влада

Губернатор вважає, що питання автономії русинів давно відійшло у минуле.

Губернатор вважає, що питання автономії русинів давно відійшло у минуле.

Прихильники угорської ультраправої партії “Йоббік” на Закарпатті не загрожують територіальній цілісності України.

Про це у коментарі кореспонденту УНН розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

“Щодо діяльності прихильників партії „Йоббік“ на Закарпатті, то дурні народжуються один — на 10 тисяч населення у всьому світі. Не може країна лишитися без художників, письменників, поетів і дурнів. Усі вони народжуються рівномірно. В Україні таких „Йоббіків“ занадто багато, щоб приділяти кожному увагу. Ще з 1995 року „пісня“ про Притисянський район вже співалася і це буде тривати безкінечно. Неадекватних дій вистачає по всій країні. Це не вартує такої уваги”, — відзначив Москаль.

Зазначимо, угорська ультраправа партія “Йоббік” виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини. На її підтримку неодноразово висловлювалися закарпатські русини. Але і в цьому Г.Москаль не бачить загрози територіальної цілісності України.

“Тема русинів, як на мене, вже покрилася нафталіном. Тема себе вичерпала ще у період мого першого призначення тут губернатором”, — сказав губернатор.

Голова Закарпатської ОДА також наголосив, що йому вдалося налагодити конструктивний діалог із ромською общиною на Закарпатті, яка є найбільшою в Україні.

“Під час зустрічі з лідерами ромських громад області від них надійшла пропозиція призначити радника губернатора з числа ромів. Ми дослухалися до пропозиції і до кандидатури, яку висунула громада. На сьогодні вже є розпорядження про призначення, виписано посвідчення і людина виконує покладені на неї обов’язки”, — розповів Москаль.

Нагадаємо, на Закарпатті активізувалися прорусинські та проугорські рухи за приєднання Закарпаття до Угорщини. Так у складі “ДНР” навіть створено русинсько-угорський батальйон, котрий воює проти українців.

На Закарпатті проживає більше, як 120 різних національностей. Найбільшими діаспорами є угорська, ромська, російська, румунська, словацька та польська.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська