На місці Берегівського району утвориться Берегівська і Батівська громади.
До Берегівської громади може увійти 30 населених пунктів, загальне населення яких перевищує 61 тисячу чоловік. Мова про наступні села та селища:
Берегове, Затишне, Астей, Бадалово, Бене, Берегуйфолу, Велика та Мала Бийгань, Боржава, Велика Бакта, Вари, Галабор, Гать, Чікош Горонда, Геча, Гут, Дийда, Квасово, Кідьош, Мочола, Гуляді, Мужієво, Великі Береги, Оросієво, Нижні та Верхні Ремети, Чома, Яноші, Балажер та Четфалва.
До Батівської громади увійде 18 населених пунктів, у яких проживає 23 400 чоловік. Це наступні населені пункти:
Така адмінреформа передбачена проектом Перспективного плану формування спроможних територіальних громад в Закарпатській області, підготованим робочою групою при Закарпатській ОДА.
У четвер, 28 травня, депутати повинні були розглянути перспективний план поділу закарпатських громад, однак після обговорення та пропозицій від голови ОДА та ради, обранці вирішили відтермінувати прийняття рішення та відправили проект на доопрацювання.
Відтак у розпорядження редакції Голосу Карпат потрапив детальний графік із картами, таблицями та графіками того, якою Закарпатську область бачить обласна рада. Отож, наразі Голос Карпат публікує коротку інформацію про всі без винятку громади, які можуть виникнути на території нинішніх районів Закарпаття.
Ці пропозиції сформовані згідно методики, яку раніше запропонував Кабінет Міністрів України. Її суть в тому, що в межах однієї громади об’єднуються населені пункти, які знаходяться в радіусі 20-25 км від центру майбутньої громади.
Рішення щодо адмінреформи прийматимуть обласні депутати на другому пленарному засіданні 13-ої сесії Закарпатської обласної ради.
ДАЛІ: читайте про те, як виглядатиме після адмінреформи кожен район Закарпаття: