Про це, серед іншого, йшлося на засіданні круглого столу в Берегівській міській раді сьогодні, 9 квітня.
Громадські активісти і представники різних структур міста більше двох годин обговорювали план заходів щодо очистки каналу Верке. Учасники бесіди піднімали питання реконструкції очисних споруд, розробки схеми каналізації тощо. Пропозиції від спеціалістів та активістів міста увійдуть в резолюцію, яка буде представлена на травневій сесії перед депутатами. Тут також розглядатиметься питання Верке.
Забруднення каналу в Берегові може стати проблемою міждержавного рівня, вважає начальник управління водного господарства Микола Козлюк.
– Якщо до цього часу основним забруднювачем була каналізація, зараз добавляється полімерні відходи…. Вода має здатність оновлюватися, але токсичні речовини не перероблюються. Вони підуть напряму в Угорщину або Словаччину, − зазначає він.
Тож Микола Козлюк запропонував створити комісію, яка б по кожному факту забруднення складала акт і передавала в екологічну інспекцію. Тоді, якщо порушення не будуть усунені, інспекція зможе передати справу до природоохоронної прокуратури. Невиконання вимоги прокуратури – кримінальна відповідальність. Таким шляхом, на думку посадовця, можна відсікти всіх забруднювачів каналу. В принципі, усі учасники столу погодилися, що комісія має працювати та фіксувати незаконні врізки. Однак на сьогодні місто охоплене каналізацією на 40%, а очисні споруди працюють на 35% та здійснюють лише механічну очистку. Тому багато мешканців не мають альтернативи, куди скидувати нечистоти. Зрештою, жителі або роблять вигрібні ями, або виводять каналізаційні труби в канал.
Найбільше забруднюють Верке очисні споруди, які не працюють належним чином, через що неочищені стоки потрапляють в канал. На цьому наголосив начальник ДСЕС Ігор Цар. Однак вирішення того чи іншого питання вимагає чималих коштів. І сам проект реконструкції очисних споруд, для прикладу, коштує водоканалу 400 тис. грн. Тому питання Верке все ж залишається відкритим. На думку учасників засідання, до вирішення проблеми могли б долучатися і обласні депутати та лобіювати інтереси міста.
Нагадаємо, на черговій сесій Берегівської міськради, яка відбулася 31 березня, члени кількох громадських організацій намагалися озвучити перед депутатами своє звернення щодо забрудненого каналізаційними стоками каналу Верке, проте слова їм не надали.
Читайте також:
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1365 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1302 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1211 0 Влада