1. Новини Закарпаття
  2. >

Затримання керівників ДСНС під час засідання уряду не останній публічний арешт – політологи

26.03.2015 08:22 Влада

Чиновників підозрюють в організації злочинних схем закупівлі пального.

Чиновників підозрюють в організації злочинних схем закупівлі пального.

Публічне затримання керівників Державної служби надзвичайних ситуацій під час засідання уряду - "демонстрація" боротьби з корупцією, вважають політологи. Голову ДСНС Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького підозрюють в організації злочинних схем закупівлі пального у приватних компаній за завищеними цінами. Політологи, з якими спілкувалась ВВС Україна, сходяться на думці, що це не останній публічний арешт. Однак не вважають такі дії докорінною боротьбою із корупцією.

"Так буде з кожним, хто порушує закон і хто знущається з української держави", - написав прем'єр Яценюк у Facebook після засідання уряду.

Суспільний запит на арешти

"Важливий сам факт публічного арешту. Перш за все, це - піар акція, яка має продемонструвати, що влада бореться з корупцією", - вважає політолог Володимир Фесенко.

За його словами, такі дії виглядають як "певний піар представників "Народного фронту" - і прем'єра, і міністра внутрішніх справ. Політолог Вадим Карасьов також вказує на "показове покарання" керівництва.

"Я бачу в цьому скоріше не намагання боротись із корупцією по-серйозному, системно, а відповідь на корупційні звинуваченні на адресу Кабміну та прем'єра, які прозвучали з боку керівника державної фінансової інспекції на минулому тижні", - каже пан Карасьов.

Раніше відсторонений керівник Держфінінспекції Микола Гордієнко звинуватив уряд Яценюка в корупційних схемах.

"Прем'єр сьогодні має демонструвати рішучість у боротьбі із корупціонерами у своїх лавах - тому підібрана така кандидатура, мізансцена, розрахована на максимальний публічний політичний ефект", - каже пан Карасьов.

Володимир Фесенко вказує, що у громадській думці є великі очікування щодо боротьби із корупцією. Політологи сходять на думці, що затримання керівників ДСНС - не останній арешт за підозрою в корупції. 

Політолог Віктор Небоженко вважає, що відтепер робота у владі стає небезпечною, оскільки подібні арешти, на його думку, можуть відбуватись і в Адміністрації президента, і в Верховній Раді, і навіть у прямому ефірі політичного ток-шоу.

"Після демонстративного арешту ... прямо на засіданні Кабміну, всі будівлі органів державної влади стають пасткою для їхніх користувачів. До цих пір відвідування або робота в Кабміні розглядалася як верх лобістської або бюрократичної кар'єри, а зараз жадані місця перебування перетворюються на небезпечні простір" - написав пан Небоженко у Facebook.

Політолог Тарас Березовець жартує у Facebook:

"Кожен міністр перед ранковим засіданням Кабміну повинен починати з перегляду розділу на сайті МВС "Їх розшукує міліція".

"Інформаційна війна"

Депутат фракції БПП Сергій Лещенко в Facebook коментує арешт посадовця так:

"Назвете це "видовищами" та "популізмом"? Скажу чесно, що такий "популізм" мені подобається набагато більше, ніж польоти чиновників у економ-класі".

Депутатка з БПП Ольга Червакова дивується поведінці прем'єра Яценюка.

"Ось, наприклад, проводжу я нараду, заходять якісь люди, я їм кажу "дозволяю", вони в повній тиші надягають на мого співробітника наручники і відводять, а я не подаю голосу і нікому нічого не пояснюю? Так буває? Чи тільки в Кабміні?", - написала пані Червакова в соцмережі.

Позафракційний депутат Борис Філатов порівнює затримання на засіданні уряду із публічними арештом дядька Кім Чен Ина в КНДР.

"Звичайно, шоу з арештом еменесників - геніальний піар-хід після звільнення Коломойського", - пише пан Філатов у Facebook.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська