Зокрема, заклади освіти самі контролюватимуть та відповідатимуть за проведення державної підсумкової атестації.
Стосується це і вибору завдань, і відсутності звітування перед департаментами освіти.
«У цьому році до державної підсумкової атестації, до підбору завдань не матимуть відношення ні міноствіти, ні обласні, ні районні департаменти освіти. Усі завдання готуватимуть самі школи. Якщо пригадуєте, колись були збірники завдань і збірники відповідей на них. Тому учні приходили на іспити вже з готовими відповідями. Зараз учителі самі на педагогічній раді обирають та затверджують завдання. Їх не потрібно затверджувати в департаментах освіти», - розповів директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак.
За інформацією посадовця, атестацію проходитимуть учні трьох вікових груп: після закінчення 4 класу, 9 класу та 11 класу.
«Дитині у четвертому класі не варто казати, що у неї буде державна підсумкова атестація. Тому що вона навіть не зрозуміє, що це таке. Діти просто писатимуть підсумкові контрольні роботи. І на цих уроках будуть присутні тільки вчителі з відповідних предметів і, можливо, хтось із керівників навчального закладу. Окрім того, присутніми можуть бути до двох батьків із учнівського колективу», - розповів Мотильчак.
При цьому, результати цих контрольних ніяк не впливатимуть на річні результати дітей.
Зміни чекатимуть і на старшокласників. Так, за словами Мотильчака, 24 квітня на випускників чекатиме «історичний день».
«Тоді кожен випускник буде зобов’язаний пройти державну атестацію з української мови, поєднану із ЗНО», - розповів Мотильчак.
Інші два предмети, з яких проходитимуть атестацію, здаватимуться без змін.