1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Події в Ужгородській міськраді законами не пояснюються, все – абсурд, – експерти

26.11.2014 21:18 Влада Ексклюзив

Після рішення суду про поновлення на посаді мера Ужгорода Віктора Погорєлова, якого зняли у лютому цього року і за той час на посаді в.о.очільника міста змінилося аж 4 людини, закарпатський інтернет в

Після рішення суду про поновлення на посаді мера Ужгорода Віктора Погорєлова, якого зняли у лютому цього року і за той час на посаді в.о.очільника міста змінилося аж 4 людини, закарпатський інтернет в

До прикладу журналіст Віталій Глагола порівняв події із сюжетом фільму «День бабака»:

«Ужгородська міська рада попала в День Сурка. Наступним має бути знову Віктор Щадей, потім Семаль, Андріїв і знов Погорєлов. І так аж доки головний герой фільму на ім'я Верховна Рада все не зрозуміє і зробить перевибори».

Повернення Погорєлова як несподіванку зустріли хіба-що рядові жителі Ужгорода. Для експертів подія не викликала особливих емоцій. Ймовірність винесення судом вироку на користь екс-мера була високою. Це розумів і екс-в.о. мера Віктор Щадей. Ось, як журналісти описали його емоції після чергового перенесеного засідання суду у червні цього року.

«…Дата наступного судового засідання не призначена - воно може відкластися на тривалий час. Це вигідно виключно нинішньому в.о. міського голови Щадею, який попри риторику, мовляв, тільки й чекає на призначення нових виборів, хоче чим довше залишатися в кріслі. По-перше, увійшов у смак, а по-друге апетити Балоги і його соратників до ужгородського майна і землі тільки розростаються». 

Погорєлов повернувся і Щадей уже повідомив, що буде збирати підписи та ініціювати повторне його звільнення.

«… відступати ми не збираємось. Наші дії:  Волосянський подає позов в суд з вимогою скасувати це рішення; я, як депутат міської ради, починаю збір підписів за проведення позачергової сесії з питанням щодо відставки Погорелова». 

Закарпатські політичні оглядачі так прокоментували рішення Ужгородського міськрайонного суду щодо рішення сесії міської ради про висловлення недовіри Віктору Погорєлову. 

Політолог Віктор Пащенко:

«Хочеться сказати: триває абсурд. Утім, тут спостерігається одна історична закономірність, яка полягає у тому, що через деякий час після масових революційних подій відбувається контрнаступ. Це ми бачимо і позовом до Верховного Суду України щодо Закону про люстрацію, і сьогоднішнім рішенням щодо повернення Погорєлова. Та чому ця судова справа тривала 9 місяців? Бо потрібно було деяким політичним силам тримати ситуацію у підвішеному стані», – мовив експерт.

Голова люстраційного комітету Закарпаття Василь Маняк:

«Ситуація з поверненням Погорєлова на посаду міського голови – це лише частина того, що відбувається у нашій державі. Останнім часом вище керівництво України потурає контрнаступу регіоналів, що ми вже побачили на прикладі подій в Ужгородській міськраді».

Професор УжНУ  Василь Лемак:

«Процеси в місті Ужгород дивовижні, складні й категоріями юриспруденції не пояснюються. Норми українських законів тут не діють. Впору перейменувати наше місто в Palermo. Лише там років 30-50 тому відбувалися подібні речі. Мені байдуже прізвища цілої когорти керманичів міста в останні місяці. Важливіше інше. Вибори не призначаються, а будь-яка дія легалізується через суд. Хоч через рік. В цьому - суть безладу».

Громадський діяч Олександр Солонтай:

«Те, що відбувається в Ужгороді, назвати інакше, ніж правовою вакханалією важко. Група депутатів, в порушення законів, вирішила змінювати в.о. міського голови, без врахування думки мешканців міста та навіть без попередження громади міста».

Активісти Ужгорода, не заставши сьогодні нікого серед керівництва міськради на робочому місці, пішли ходою на ОДА. Василь Губаль сказав, що події в Ужгородській міськраді - це ганьба для міста та й всього Закарпаття. Що ж стосується звернення про ініціювання виборів в Ужгороді то губернатор зазначив наступне:

«Я готовий це зробити. Але на сьогодні до цього судового рішення, ті депутати, які на мою думку, мали скласти мандати.  Але  є діючі депутати, діючий секретар… Я можу звернутися до президента, коли міська влада недієва, коли влади немає. Звернемося до президента – це буде холостий вистріл. Бо є рада. Я на вашій стороні. Але є обраний секретар і його заступник».

 

До речі, коли активісти прийшли до сесійної зали міської ради Ужгорода, то там перебували представники Громадської ради міста, які проводили своє засідання. Після рішення активістів йти до Василя Губаля деякі з членів ради висловили бажання піти з ними. Однак лідер ГР Олександр Пересоляк сказав усім залишитись.

 

Висновки з усього, що відбувається в обласному центрі, в експертів однозначні: реальної  влади в Ужгороді побачать ще не скоро. Серед причин -  Погорєлов вже не є для ужгородців мером, а різні політичні сили завжди будуть конфліктувати, плести інтриги і ділити шкуру невбитого ведмедя.

Реакція ж пересічних ужгородців на події більш приземлена. Всі, з ким довелося поспілкуватися журналістам «Голосу Карпат» визнають: вони мають ту владу, на яку заслуговують.