1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виставкові зали Угорської Національної галереї поповнились новими полотнами Мігая Мункачі

26.11.2019 08:53 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Раніше їх зберігали у сховищах закладу. А тепер виклали на огляд шанувальників по тематичних експозиційних залах, емоційний сюжет кожного з яких анонсує крилата фраза одного із класиків.

Раніше їх зберігали у сховищах закладу. А тепер виклали на огляд шанувальників по тематичних експозиційних залах, емоційний сюжет кожного з яких анонсує крилата фраза одного із класиків.

У першому – це вислів Теофіла Гаутера (1870) “Глибоко правда, глибинно по-людськи”. У даному приміщенні представлені роботи раннього періоду творчості Мігая Мункачі. А от шостий зал назвали “Тиша буднів” з епіграфом до нього від Яноша Торноі (1915) “Безконечність стелиться і у святому спокої зачаїться”. Варто також відвідати експозицію “Зміни на реалізмі”, де демонструються різні аспекти повсякдення. Зокрема, тут можна побачити знамениті картини Мігая Мункачі “Дівчина із хмизом”, “Камера смертника” тощо. Органічно доповнюють ці шедеври доробки інших великих живописців тієї епохи, таких як Ебнер Деак, Дюла Рудноі, Йожеф Коста, Адольф Фийнєш, Ласло Паал та Ласло Меднянскі.

Нагадаємо, що Мігай Мункачі (справжнє ім’я Міхаель фон Ліб) – угорський живописець німецького походження, уродженець Мукачева (1844-1900), назву якого взяв з дозволу громади міста собі за псевдонім. Закінчив Віденську Академію мистецтв, а потім Мюнхенську Мистецьку академію. Його вважають зачинателем і творцем угорського реалістичного живопису. У далекому 1870 році картина художника “Камера смертника” отримала Золоту медаль на салоні в Парижі і принесла її автору європейську славу. Серед інших знаних полотен митця – “Дівчина із хмизом”, “Нічні бродяги”, “Голгофа”, “Христос перед Пілатом”, портрети “Ласло Паал”, “Ференц Ліст”, “Вмираючий Моцарт”, пейзаж “Курний шлях”, інші.

Більшість творів Мігая Мункачі зберігаються в Угорській Національній галереї, Закарпатському художньому музеї, Старій Німецькій галереї в Берліні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що школярку із Закарпаття, яка написала "радіодиктант єдності" без жодної помилки, привітав Олександр Авраменко.

Читайте на ГК:Туристичний європейський автобус застряг у "аксесуарах" мукачівських вулиць: у соцмережах обговорюють курйозний випадок на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Фатальна пожежа на Закарпатті: одна людина загинула, п’ятьох евакуювали (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце стискається від болю: закарпатці попрощалися з юним полеглим воїном (ФОТО)