1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді презентують виставку живопису Василя та Владислава Габди

08.01.2019 17:17 Культура

У мистецькому центрі "Галерея ІЛЬКО".

У мистецькому центрі

У п’ятницю, 11 січня, о 18:00 відбудеться відкриття виставки живопису Василя та Владислава ГАБДИ.

Василь ГАБДА – класична постать закарпатського малярства ХХ століття, самобутній представник його третьої хвилі. Класичність Габди – в досягненні досконалості, майже ідеального свого способу художньої інтерпретації, що набув трансцендентних ознак, і з плином часу вплив його творів на глядача лише посилюється. Класичність передбачає також повноту, завершеність конструкції чи художнього космосу митця, в якому всі атрибути, об’єкти, теми чи сюжети творять одухотворенну субстанцію, проникнуту особистістю художника – його енергією, пристрастю, ніжністю, хвилями його найтонших переживань.

Зрештою, класичність Габди – у вражаючій простоті його творів. Це той ідеальний і не просто отриманий результат, коли, як у класичній музиці, стриманість поглиблює, увиразнює тему, а раптовий емоційний спалах полишено глядачеві як його глядацьке відкриття і художній досвід.

Стриманість має своє забарвлення, і у Габди вона - золотиста. Подібним чином “золотим” називають оперний голос, а “золотим перетином” - композиційну збалансованість, рівновагу. Кращі роботи майстра відсвічують золотом без позолоти. Це якість душі, яку нічим не заміниш, основний ціннісний ресурс мистецького твору, коли завмираєш перед картиною і несподівано приходить тихе усвідомлення: перед тобою – шедевр.

Василь Габда стримано й збалансовано прожив своє життя. Господь нагородив його незрадливою доброзичливістю, відчуттям такту й шани до ближнього, відсутністю інстинкту примітивної змагальності за місце під сонцем чи ствердження себе ціною інших. Він усе зробив сам і досяг успіху своєю працею і натхенням, і мав неабияку насолоду від життя і від праці художника. Його любили й шанували, а він завжди залишався вірним мистецтву, родині, друзям, предкам і, зрештою, рідній вулиці Берчені, на якій, у збудованому власними силами будинку, прожив усе своє життя.

Михайло Сирохман

Нагадаємо, в Ужгороді працює єдина в Закарпатті школа іконопису

Читайте на ГК:Весняне диво на Закарпатті: каштани зацвіли в одному з регіонів області (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді провели екскурсію для поранених військових (ФОТО)
Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська