1. Новини Закарпаття
  2. >

В Черкасах відкрили виставку закарпатця "Молитва за Україну"

22.06.2018 19:36 Культура

Ювілейна виставка «Молитва за Україну» презентує понад 120 робіт, виконаних майстром за останні п’ять років.

Ювілейна виставка «Молитва за Україну» презентує понад 120 робіт, виконаних майстром за останні п’ять років.

Черкаський художній музей презентував виставку заслуженого художника України, голови Черкаського обласного осередку Національної спілки художників України, доцента кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, лауреата обласної премії ім. Д.Нарбута та Всеукраїнської премії «Смарагдова ліра» Івана Фізера.

До речі, 90% демонстрованих творів експонується вперше. Будучи свідомим громадянином своєї держави, знаючи її історію, люблячи рідну землю, Іван Фізер не зміг би стояти осторонь подій бурхливого сьогодення. Тож невипадково назву виставці дав епічний і монументальний поліптих «Молитва за Україну», композиція якого налічує 24 елементи. Центральну арку формують портрети Т.Шевченка, І.Мазепи та Б.Хмельницького, нижче яких розгортаються сюжети філософсько-образної інтерпретації героїчного войовничого минулого та сучасності. Вдалим доповненням площинного твору є вписана в арку скульптура ангела, що склав руки у молитві.

В експозиції також представлені графічні аркуші, скульптурні портрети та композиції, виконані у різних матеріалах і техніках. У всіх них помітна особлива й неповторна авторська манера, «фізерівські» самобутні риси й стиль. Автор натхненно розвиває поетику західноукраїнської школи, звертаючись до традицій жанру та гармонійно поєднуючи їх з особливостями сучасного дизайну. Вдалим доповненням виставки є фотоматеріали, що формують цілісне бачення і масштаб творчої діяльності Івана Васильовича.

Читайте на ГК:Розійшлися в різні боки й втратили зв’язок: у горах Закарпаття шукають зниклого туриста
Читайте на ГК:Розшукуваний Інтерполом ізраїльтянин намагався "проскочити" до Угорщини (ФОТО)
Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська